Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Elżbieta Wojnowska, Piwnica Pod Baranami: Na urodzinowym koncercie usłyszymy zarówno największe przeboje artystki, jak również utwory Brechta. Fortepianowy akompaniament zapewni Jakub Lubowicz.

Wtorek, 21 listopada 2017

Antonia Vai/Karl Culley, Alchemia: Szwedzko-węgierska wokalistka po raz kolejny zaprezentuje w Polsce swój jazzowo-soulowy materiał. Jej gościem będzie mieszkający w Krakowie brytyjski gitarzysta.

Oh Wonder, Kwadrat: Brytyjski duet indiepopowy wraca do Polski z materiałem z drugiego krążka – Ultralife.

Środa, 22 listopada 2017

Constanza, Piec’ Art: Hiszpańska artystka sięga po dobrze znane utwory i aranżuje je wyłącznie na wokal i klawisze.

Czwartek, 23 listopada 2017

Group Of Man/Sound Of Qualm, Warsztat: Wieczór hardcore’u na Zabłociu. Słowacy z Sound Of Qualm wracają do miasta po pięcioletniej nieobecności.

Gypsyandtheacidqueen/Julian Brown, Szpitalna 1: Koncert w ramach szwajcarsko-polskiego Zurkow Festiwal. Brown pochwali się nowymi folkowymi nagraniami; być może także Gypsy wykona kilka numerów z nagrywanej właśnie drugiej płyty.

Sweet Molly/Blushface, Drukarnia: Przybyłych na Nadwiślańską czeka niezła dawka rocka. Krakowski Blushface zaprezentuje m.in. materiał z epki EP. 

Piątek, 24 listopada 2017

Aquilla/Phrenetix/Pandemic/Tručas, Cemetery Pub: Ulica Grodzka zostanie zniszczona przez polsko-litewską siłę thrash metalu.

& Lanek, Zet Pe Te: Duet raperów zawita do Grodu Kraka w ramach radioaktywnej trasy Tour de Polon. Towarzyszyć im będzie DJ Johny.

Psio Crew/Żmij, Apoteka: Przy Meiselsa muzyka góralska spotka się z tradycyjnym brzmieniem słowiańskim. Nie zabraknie mieszania dźwięków z beat boxem i drum’n’bass.

Sobota, 25 listopada 2017

Adam Bałdych Trio, Harris Piano: Średniowieczny i renesansowy repertuar w jazzowym wykonaniu. Skrzypek zaprosił do współpracy gitarzystę Szymona Mikę oraz pianistę Krzysztofa Dysa.

cinemon/Francis Tuan, Chicago Jazz: Co się stanie, gdy podwawelski rock’n’roll spotka się z wrocławsko-wietnamskim recyklingiem muzycznym? Odpowiedź w sobotę na Sławkowskiej.

meeow, Alchemia: Krakowski zespół electro-jazzowy zaprezentuje m.in. materiał z niewydanej jeszcze debiutanckiej płyty.

Niedziela, 26 listopada 2017

Ørganek, Studio: Kwartet skupi się na repertuarze z ostatniej płyty, zatytułowanej Czarna Madonna.

Sublokator, Zet Pe Te: Koncert z okazji 20-lecia istnienia alternatywnej grupy z Krakowa. Razem z nią na Dolnych Młynach wystąpią m.in. Proko Crew, Naspokojnie, Cinemon czy Ragdoll.