Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

The Burial Of You And Me – 29 sierpnia, 18:00, Cemetery Pub

We wtorkowy wieczór ulica Grodzka rozbrzmi metalcorem. Szwedzki zespół zaprezentuje materiał z nowej epki. Przed nimi wystąpi świeży Cold To Static.

BACH na JAZZowo – 31 sierpnia, 21:00, Piwnica Pod Baranami  

Kompozycje wybitnego barokowego kompozytora w bardziej nowoczesnych aranżacjach. Utwory mistrza zaprezentują kontrabasista Wojciech Pulcyn (współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem czy Ewą Bem) i pianista Jan Smoczyński (Mateusz Smoczyński Quintet).

Summer Madness #3 – 31 sierpnia, 21:00, Pozytywka

Wakacje się kończą, dlatego może warto zrelaksować się po raz ostatni? DJ Selecta Piti zadba o to za sprawą całego wachlarza dźwięków z Jamajki – od reggae po elektroniczno-plemienne brzmienia.                             
Jazz Standard Nights – 31 sierpnia, 21:30, Harris Piano

Krakowski rynek pożegna sierpień na jazzowo. Wieczór upłynie przy muzyce znanego nie tylko w Małopolsce autorskiego tria Piotra Wyleżoła. Jak zawsze, pianiście towarzyszyć będą Michał Barański i Łukasz Żyta.

Maraton – 31 sierpnia, 22:00, Szpitalna 1

Połączenie elektroniki z dźwiękami tropikalnymi – tak najlepiej opisać to, co będzie się działo przy Szpitalnej w czwartkową noc. Za stołem DJ-skim pojawi się Kaj’t (Estropical).        

Katka Kotecka – 1 września, 20:00, NielubięPoniedziałków

Rzeszowska solistka wykonuje piosenki autorskie, choć opiera się na klasycznych dokonaniach wielkich poprzedników. Tematyka i nastrój smutne, ale szczere.

Nothing Serious – 1 września, 20:00, Stary Port

Krakowski duet zabierze umysły słuchaczy na zielone pola Irlandii. W planie utwory tradycyjne, biesiadne, a także nastrojowe ballady. Wszystko to tylko przy użyciu głosu, gitary i skrzypiec.

The Blues – 1 września, 20:00, Pod Ziemią

Nazwa duetu mówi wszystko na temat gatunku, jaki uprawia. Buczyński i Zając zabiorą słuchaczy w dźwiękową podróż do lat 60. Panowie wykonają m.in. utwory z wydanej w marcu płyty TRIP.

Stillborn/Regres/Upon The Gears – 1 września, 20:00, Warsztat

Z myślą o młodszych, ale szaleć pod sceną może każdy. Dowodem na to Regres, któremu stuknął już osiemnasty rok. Wiedeńczycy ze Stillborn i rzeszowianie z Upon The Gears pochwalą się kompozycjami z ostatnich epek.

Preizol Band – 1 września, 21:00, Boss Garage

Kolejna propozycja na piątkowy wieczór to występ lokalnej kapeli blues rockowej. Z pewnością coś dla fanów B.B. Kinga i Erica Claptona.

OSTY – 1 września, 22:30, Szpitalna 1

Wszyscy członkowie electro-punkowo-noisowej formacji, a więc FOQL, Astma i RNA2, wystąpią razem, jak i każdy indywidualnie. Gośćmi zespołu będą VJ COPY CORPO z warszawskiego Airth i Ultraviolent z krakowskiego Veni Vidi Techno.

Przerwa Techniczna – 2 września, 16:00, Zet Pe Te

Zabawa przy ul. Dolnych Młynów rozpocznie się na polu, a skończy w przemysłowej scenerii klubu. Swoje siły w eksperymentowaniu z muzyką połączą grupy Breslau Techno i Veni Vidi Techno.

Nowa Huta Alternative 2017 – 2 września, 16:30, Muzeum Lotnictwa Polskiego

Trzecia odsłona festiwalu muzyki niezależnej. Będzie punkowo, rockowo, a nawet metalowo. Obok szerzej znanych w kraju artystów, jak Akurat, Zenek czy Jan Niezbendny, wystąpi też kilka podwawelskich grup – Murder Show, White Matter i Wu-Hae.

Sezon Ogórkowy – 2 września, 19:00, Apoteka

Impreza na koniec okresu urlopowego, z warzywem w roli głównej. Wieczór uświetnią popisy punkowców z Terapolki i dziewczęcego tria Szklane Oczy.

Maciej Czernecki – 2 września, 20:00, Kornet

Występ wokalisty znanego z występów w Chłopcach z Placu Broni. Razem z nim na scenie pojawią się Krystian Babula (bas) i Robert Wierzbicki (perkusja).         

Mysterya – 2 września, 20:00, Boss Garage

Ukraiński zespół po raz pierwszy przyjeżdża do Polski, świętując przy okazji dziesięciolecie istnienia. W roli supportu wystąpi lokalny Borderline. Na koncercie swoją premierę będzie miało pierwsze EP Krakusów, zatytułowane VII.

Herbaciarz/Good Paul – 2 września, 22:00, Alchemia

Pub przy ulicy Estery prezentuje kolejną imprezę spod znaku pewnej marki piwa. Dobór DJ-ów zapowiada szeroki przekrój gatunkowy – od funku i disco po miażdżące nu bassy.

Southern Discomfort #47½  – 3 września, 18:00, Apoteka

Wielbicielom ekstremalnych brzmień tej inicjatywy nie trzeba przedstawiać. Tym razem na scenie pojawi się Ritualz, czyli meksykańskie połączenie techno, shoegaze’u i gotyku, oraz krakowski duet eksperymentalno-trip rockowy Palmer Eldtrich    .