Dziewiątego kwietnia w klubie Lizard King zagra Paul Di’Anno znany przede wszystkim jako pierwszy wokalista Iron Maiden. Towarzyszyć mu będą polskie zespoły: Dust Bowl, Heart Attack, People of the Haze oraz Scream Maker. Postanowiliśmy objąć ten koncert naszym patronatem. Dlaczego?

Dlatego, że bardzo lubimy ludzi, którzy nie siedzą i nie jęczą, że życie muzyka to nieustająca męka, tylko biorą sprawy w swoje ręce i sami sobie kreują rzeczywistość. Koncert jest jednym z pięciu koncertów trasy w ramach festiwalu Doładowanie i jest to już druga jego edycja. Na stronie internetowej festiwalu czytamy: „Festiwal to niekomercyjna inicjatywa młodych polskich muzyków, którzy mając dość czekania na mannę z nieba w postaci intratnych kontraktów i propozycji koncertowych, sami postanowili wziąć sprawy w swoje ręce”. I o to chodzi, Panie i Panowie!

Trasa będzie się składała z pięciu koncertów:

7.04 – Warszawa, Proxima (Paul Di’Anno, Scream Maker, Black Horsemen, Nonamen, Steelfire)
8.04 – Krosno, Rock Klub Iron (Paul Di’Anno, Scream Maker, Steel Velvet, Rosarian)
9.04 – Kraków, Lizard King (Paul Di’Anno, Scream Maker, People of the Haze, Heart Attack, Dust Bowl, Steel Velvet)
10.04 – Wrocław, Liverpool (Paul Di’Anno, Scream Maker, Kreon, Crimson Valley, Wolfrider, Bonhart)
11.04 – Łódź, Klub Luka (Paul Di’Anno, Scream Maker, Thermit, Titanium, Spirit, Lacrima)

Jak pewnie zauważyliście, na koncercie w stolicy zagra również nasz krakowski Nonamen. Trasa będzie wyjątkowa również z dwóch innych względów. Primo: jak wynika z deklaracji Paula, wkrótce po tej trasie kończy on przygodę z wykonywaniem utworów z repertuaru grupy Iron Maiden. Secundo: Scream Maker promują na niej album Livin’ In The Past.

Bardzo lubimy promować firmy, które wspierają muzykę (zwłaszcza dobrą) więc promujemy (bo kto nam zabroni) – sponsorem festiwalu jest nowosądecka firma Fakro.

Oprócz nas patronat medialny nad koncertami objęło Antyradio, Magazyn Gitarzysta, NaszeMiasto.pl, DlaStudenta.pl, magazyn studencki Manko, magazyn studencki Semestr, metalmundus.pl, metalside.pl, Super Nowości, Krosno24.pl, Radio Rzeszów, ArtImperium.pl, Near 90,3 FM, Kobart oraz oficjalny fanklub Iron Maiden – Sanktuarium.

Zapraszamy wszystkich fanów Żelaznej Dziewicy, ale też fanów ludzi, którzy potrafią coś zrobić sami, nie czekając na cud.