Twój blues to kwartalnik w całości poświęcony muzyce bluesowej, pełen wywiadów, recenzji, zapowiedzi płyt i innych ciekawostek. Tradycją kwartalnika jest coroczna ankieta podsumowująca w 23 kategoriach (w tym 11 dotyczących polskiego rynku) miniony rok. Tradycją jest również fakt, że krakowscy artyści licznie pojawili się w wynikach ankiety. W poprzenich latach też zostali docenieni (o czym pisaliśmy między innymi tutaj), co w ogóle nas nie dziwi.

Zobaczmy kto tym razem zrobił na głosujących największe wrażenie. W kategorii „Odkrycie Roku – Polska” pojawia się Amusing Companions a zaraz po nich zespół Ornery Broad, którego jedną z wokalistek jest Natalia Kwiatkowska – na codzień w Cheap Tobacco (i w Warszawie, ale my nie zapominamy ich czasu w Krakowie:) ).
Gitarzystą Roku został Tomek Kruk – człowiek orkiestra znany głównie z Kraków Street Band, Gruff, wspomnianych wyżej Amusing Companions i miliona wystepów gościnnnych. Tomek „pokonał” takie tuzy blusowej gitary jak Grzegorz Kapołka czy Jerzy Styczyński, więc to nie fiu bździu. W tej samej kategorii doceniony został również Robert Kapkowski (Cheap Tobacco, The Missing Part).
Dalej mamy kategorię „Wokalistka roku – Polska” i tutaj, na drugim miejscu, pojawia się, a jakżeby inaczej, Natalia Kwiatkowska, ale cieszy też obecność Kasi Miernik (Wicked Heads) i Elizy Sicińskiej (Hot Tamales Trio).
Wokalistą roku został Łukasz Wiśniewski (Kraków Street Band, Hard Times Trio) zajmując również trzecie miejsce w kategorii „Harmonijkarz Roku – Polska”.
Kolejna kategoria to „Instrumentalista (instrumenty różne) Roku – Polska” i tutaj pojawia się oczywiście wirtuoz gitary basowej – Krzysztof Ścierański, ale również Piotr Grząślewicz (Kraków Street Band, Hard Times Trio).
Biorąc pod uwagę powyższe kategorie nikogo chyba nie zdziwi, że zespoły Kraków Street Band Cheap Tobacco zostały docenione (na drugim i ósmym miejscu) w kategorii „Zespół Roku – Polska”.
A na koniec, jakby tej radości było mało, mamy kategorię „Płyta Roku – Polska”, a w niej, na miejscu pierwszym znakomity album Siedem popełniony przez Hard Times Trio oraz debiut The Missing Part.
No i co wy na to? Woke up this morning, a tu bank rozbity! Gratulujemy!