Ostatnio ciągle piszemy o konkursach dla zespołów. No, ale jak o nich nie pisać, gdy wciąż pojawiają się nowe, a te, które istnieję już od kilku lat ogłaszają nowe edycje, nowe nagrody, nowe możliwości. Jednym z tych, które juz na stałe wpisały się w kalendarz konkursowy młodych kapel jest międzynarodowy festiwal Emergenza. Wciąż można się zgłaszać do edycji 2016! 

O co chodzi? A o to, żeby zagrać jak najwięcej koncertów, najpierw w eliminacjach, później w etapie regionalnym, ogólnopolskim a na końcu na światowym finale, który odbywa sie podczas niemieckiego Tauberta Open Air Festival, gdzie możecie zagrać dla 30 000 ludzi. Graliście kiedyś dla takiego tłumu? No właśnie, więc warto spróbować!
Przypominamy jednocześnie, że w poprzednich edycjach dwukrotnie krakowski zespół (ś.p. Straight Jack Cat oraz Pora Wiatru) reprezentował Polską muzykę za Odrą. Nie dziwi nas to w ogóle, wiemy jak dobrą muzykę mamy w Krakowie. Czy na tyle dobrą by i w tym roku spodobać się emergenzowej publiczności bardziej niż inne kapele? Zobaczymy. Póki co – namawiamy do zgłoszeń!