Już za dwa tygodnie rozpocznie się piąta edycja Bluesroads Festival. Organizatorzy zapewniają, że jak przystało na jubileusz będzie to wydanie wyjątkowe. Wierzymy im, więc z wielką przyjemnością postanowiliśmy objąć festiwal naszym patronatem. Będziemy was więc gorąco zachęcać żebyście w dniach 8 – 11 maja zjawili się w krakowskim Żaczku.

Edukacyjny charakter jest od lat wizytówką Festiwalu. W tym roku będzie można wziąć udział w trzydniowych warsztatach instrumentalno-wokalnych (zapisy poprzez stronę festiwalu), warsztatach tanecznych, prelekcjach o historii bluesa, bluesotece oraz akcji bluesowy tramwaj. Warto odwiedzić także wystawę zdjęć ze zbiorów Biblioteki Kongresu USA zatytułowaną Walking The Bluesroads: Ex-slave.

Koncerty tegorocznej edycji zapowiadają się świetnie, że wspomnę tylko o takich wykonawcach jak Corey Harris, Waglewski Fisz Emade, Kraków Street Band (którego debiutancki album będzie miał na festiwalu swoją premierę) czy Shy Albatros: Raphael Rogiński & Natalia Przybysz. Pełen program dostępny tutaj.

Patronem festiwalu został Wojciech Waglewski. Posłuchajcie dlaczego.

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=B7o2KuDjfek”]

Nie zabraknie także Przeglądu Zespołów odbywającego się pod hasłem Zwycięzca bierze wszystko!. Laureat Grand Prix, wybrany przez Jury, otrzyma cały pakiet nagród. Będą nimi m.in. trasa koncertowa z HPG PromotionGroup, nagranie EP-ki w Studiu Nonagram oraz wydanie 500 egzemplarzy płyty przez Firmę Mediapixel. Zgłoszenia można przesyłać do 24 kwietnia więc spieszcie się młodzi bluesmani!