Ej, a macie czasem tak, że jesteście na imprezie w nowym towarzystwie, które jest zgrane i widać, że znają się od lat, mają całą paletę żartów, których nikt z zewnątrz nie rozumie i niby jest spoko, ale siedzicie trochę z boku i nie wiecie czy wypada wam już wyjść? Każdy chyba tak czasem ma, ale na szczęście zdarzają się też takie imprezy, na których ta zgrana paczka kumpli przyjmuje cię z otwartymi ramionami i od razu czujesz się jak w domu. O takiej imprezie kilka słów za chwilę, ale najpierw o tej bandzie fajnych ludzi, którzy wynik swojej współpracy nazwali Wynikiem Współpracy.

Część w was na pewno ich kojarzy, bo ciężko mieszkać w Krakowie i nie wiedzieć kto zacz. Nam udało się zaprosić część z nich do zagrania koncertów w ramach Tak Brzmi Miasto 2017. Sami piszą o sobie tak: Pewnego dnia kupiliśmy mikrofon i stwierdziliśmy, że nagrywać chcemy „u siebie”. A jako że mieliśmy wtedy w naszym gronie trzy składy muzyczne, postanowiliśmy budować wspólną markę, która przerodziła się w niezależną wytwórnię. Fajnie, nie? W skład kolektywu wchodzą: It’s July Already, Świderile, Bażant, Cheap Flights, Weronika Boczek i Pocket Square, czyli sześć zupełnie różnych muzycznych rejonów: znajdziecie tu indie pop / rock / folk, punk, shoegaze i funk. Robią razem koncerty, prowadzą studio nagrań, promują nawzajem swoją muzykę, nagrywają i wydają płyty, a nawet prowadzą podcast! Bardzo to wszystko jest fajne i kibicujemy im z całego serca, z radością objęliśmy więc patronatem ich imprezę.

Czujcie się wszyscy zaproszeni 19 i 20 października do klubu Re, gdzie odbędzie się Wynik Współpracy Showcase, gdzie zagrają zebrane w kolektywie zespoły oraz zaproszeni goście. Karnety w absurdalnie niskiej cenie 20 peelenów są już dostępne. Nie pożałujecie bo, mimo oczywistych różnic muzycznych pomiędzy zespołami tworzącymi ten kolektyw, to w sumie bardzo fajna paczka i jeżeli zapraszają, to nie wypada odmówić.