Za trzy dni Wianki, czyli krakowskie święto muzyki i bardzo się cieszymy, że wprowadzona kilka lat tamu formuła się sprawdziła, dizęki czemu to nie jest zwykły koncert a prawdziwe święto muzyki, rozsiane po całym mieście, pełne wydarzeń towarzyszących, koncertów, rozmów i spotkań. W tym roku i my dokładamy do tego naszą cegiełkę robiąc to, co robimy najlepiej: organizując rozmowy na ważne tematy, wbrew obiegowej opinii, że o muzyce się nie da rozmawiać.

Ale o tym za chwilę, najpierw lista koncertów, bo jest tego sporo i łatwo przegapić coś interesującego. Chronologicznie:

15:00
Altana na Plantach: Soliści i zespoły Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie

15:30
Plac św. Marii Magdaleny: Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” oraz Chór „Psalmodia” Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
Plac Szczepański: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Norwegii
Rynek Podgórski: Kapela Hanki Wójciak
Plac przed Muzeum Narodowym: Buskers Band
ul. Nadwiślańska: Edyta Górecka

16:00
Scena Hard Rock Cafe Kraków: Rasmentalism
Scena Coca-Cola: Tęskno
Scena Debiutów: Hearts Hunters
Plac Szczepański: Mikrokosmos

16:15
Rynek Podgórski: Diri Levsky

16:30
Scena Krakowska: Sokół Orkestar

17:00
Scena Coca-Cola: Misia Furtak
Scena Debiutów: Szymonmówi

17:15
Scena Hard Rock Cafe Kraków: Flirtini i goście

17:55
Scena Krakowska: Patrick the Pan

18:00
Scena Alternatywna: BNNT
Off Wianki przy Pompie: Eta Hox
Scena Debiutów: Postman

18:15
Scena Coca-Cola: Barbara Wrońska

18:30
Scena Hard Rock Cafe Kraków: Miuosh

19:00
Scena Alternatywna: Labroatorium Pieśni
Off Wianki przy Pompie: Fedkowicz Duo
Scena Debiutów: OY Sound System

19:10
Scena Krakowska: Limboski

19:30
Scena Coca-Cola: Fisz Emade

19:45
Scena Hard Rock Cafe Kraków: Natalia Nykiel

20:00
Off Wianki przy Pompie: Kroki
Scena Debiutów: Ziela

20:25
Scena Krakowska: Renata Przemyk

20:45
Scena Coca-Cola: Mela Koteluk

21:00
Scena Hard Rock Cafe Kraków: The Dumplings
Off Wianki przy Pompie: Zeu5
Hevre|Noc Klubowa: AA+ live!, Jan Rostworowski a.k.a Fonix & Karolina Bik live!, JAH BASS, BAKBLIVV

22:00
Scena Alternatywna: Enablers
forum Przestrzenie|Noc Klubowa: The Afronauts, Kaj’t, Dj Łapsky
Kino Pasaż|Noc Klubowa:  Sept / Voxnox Records / WWA, Kuba Château / Wodawater, Not So Pro / Bday set, DZMK b2b CEZETEN, KOWA /Tch_nt, SQBI
Ogródek Pasaż: Dazed Bros, Blezz, Outta_8, Filet, Piotr Suchański PeeTee S
Prozac 2.0|Noc Klubowa: Małolat / Auer (SOUNDSYSTEM), Szanowny Bubblegun aka Third Eye Dimension, NACHT VONDA7, Re_silence, Discox
Strefa|Noc Klubowa: Kapela Raraszek
Szpitalna 1|Noc Klubowa: Ludwig A.F. Röhrscheid (Exo Recordings International), Janurz, Vagary b2b Meke, Pillangó, Intyre (Technopatia), 4\4 (Technopatia)

00:00
Scena Hard Rock Cafe Kraków: Silent Disco organizowane wspólnie z Festiwalem Unsound

No, dużo tego, nie? Dla każdego coś miłego. Wiadomo jednak, że nie samymi koncertami człowiek żyje. Dlatego też zapraszamy serdecznie do Hevre, gdzie o 12:00 odbęda się dwa przgotowane przez nas panele dyskusyjne.

12:00 – Ze szkolnej ławki na wielkie sceny

Kariera muzyczna w wieku kilkunastu lat to nie bułka z masłem. Jak zejść z wielkiej sceny i na następny dzień napisać sprawdzian? Jak pogodzić trasę koncertową z maturą? Jak poradzić sobie w wielkim świecie branży muzycznej, pełnym ludzi o różnych intencjach? O blaskach, cieniach i wyzwaniach kariery w młodym wieku podyskutują Jagoda Kudlińska z zespołu LOR oraz Mikołaj Kubicki, szerzej znany jako Meek, Oh Why?

14:00 – Czy dobry artysta musi być szalony?

Czy artysta na scenie może naprawdę pokazać „siebie”? Czy poza sceniczne ekscesy są nierozerwalnie związane z branżą muzyczną? Czy bycie gwiazdą rock’n’rolla to wola muzyków czy przymus kreowany przez media i publiczność? Ostatnie badania mówią, że nawet 73 procent niezależnych muzyków cierpi na depresję, stany lękowe lub różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Jaka jest cena sławy i bycia na scenie? Jak naprawdę wygląda muzyczna codzienność artysty? Na pytania te odpowiedzą w moderowanej dyskusji wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka Misia Furtak oraz doświadczony psycholog, psycho- i hipnoterapeuta Jerzy Pocica.