Zimno się zrobiło jak cholera. Przydałoby się coś, co trochę podniesie temperaturę. Nie tylko tą pogodową. Nic tak nie cieszy jak sukcesy. Nas cieszą również sukcesy innych. Poczytajcie więc o kilku. Nawet, jak się nie potraficie z nich cieszyć, a wręcz podnoszą wam one ciśnienie, to i tak będzie wam cieplej!

Na początek z grubej rury, chociaż pewnie już o tym wiecie. Kilka razy było już dość blisko, ale trzeba nam było czekać osiem edycji, żeby krakowski zespół zwyciężył w Must Be The Music. Nie udało się to Kraków Street Band, nie udało się Straight Jack Cat, nie udało się Sayes ani Camero Cat. Udało się to zespołowi Besides. Gratulujemy i mamy nadzieję, że panowie mądrze to wykorzystają! Przy okazji, gdybyście chcieli kupić nowe instrumenty za wygraną, to jeden fajny sklep muzyczny możemy wam polecić 🙂

Takie spektakularne sukcesy to jedno, ale warto też wspomnieć o mniejszych, pozornie mniej ważnych wygranych. Na przykład Axis Mundi wygrało konkurs kapel Jeżowe i zagra na Rock Festiwal Jeżowe. Panowie dostali też kwotę do wykorzystania w sklepie muzycznym. (A nowe struny się zawsze przydadzą).

Decyzją jury w finale Festiwalu Syntezje znalazł się zespół Cheap Tobacco. W towarzystwie trzech innych zespołów zagra szóstego grudnia w Klubie Studio. Zwycięzca finału zagra dzień później support przed zespołem Hey. „Konkurencji” nie należy nie doceniać, ale Cheap Tobacco już wielokrotnie udowadniali, jak świetnym są zespołem koncertowym. Trzymamy kciuki!

Na koniec informacje nieco starsze, ale jeszcze o nich nie wspominaliśmy, a nie wypada ich pominąć. Zespół Pozytyw został zwycięzcą Kęckich Nocy Rockowych. Duży ptak natomiast wygrał Podbeskidzki przegląd Muzyczny, zgarniając jednocześnie nagrodę publiczności. Widać, że są mocno rozpędzeni po zwycięstwie w odbywającej się w Rzeszowie – w ramach Breakout Days – imprezie o nazwie Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych Rockowa Noc. Tak trzymać!