Jak powszechnie wiadomo zespół Rusty Cage ciągle szuka swojej drogi. Rusty Cage nie boi się zaskakiwać, a wieści, które do nas docierają są co najmniej zaskakujące!

Całkiem niedawno do zespołu dołączył pianista Michał Urban. Początkowo zmiana ta uznana była za drobny zwrot, który miał zrewolucjonizować brzmienie. Sprawa jednak okazuje się nie być tak oczywista…
Jak donoszą nasi informatorzy, muzycy RC upatrują od niedawna swojego portalu do międzynarodowej sławy w… konkursie Chopinowskim.

Tegoroczna edycja konkursu stała się swego rodzaju viralem, a zainteresowanie jakie wzbudziła przerosło najśmielsze oczekiwania samych organizatorów. chopin 1Jak powiedziała rzecznik prasowa konkursu Agnieszka Kwiecińska w rozmowie z Newsweekiem (Konkurs Chopinowski modny. Jakim cudem?) “Zamysł był prosty. Dotrzeć do tych, którzy niekoniecznie interesują się Chopinem na co dzień.”. Miniona edycja zrobiła więc pierwszy krok i wyszła naprzeciw internautom. Opublikowane na portalu YouTube finałowe nagrania w ciągu pięciu dni zobaczyło ponad milion osób. Każdy z występów był kwieciście komentowany na społecznościówkach, a w internecie zaczęło krążyć kilka memów z nimi związanych. “”W tym właśnie chłopcy widzą swoją szansę!” komentuje dla redakcji bliska znajoma zespołu. “Nieustannie ćwiczą pod okiem nauczycieli z akademii muzycznej. Chcą wygrać ten konkurs, wiedzą, że to da im bez wątpienia miejsce w historii”.

Jak to jednak możliwe? Nasz informator donosi, że organizatorzy byli tak zachwyceni zasięgiem tegorocznego konkursu, że postanowili wyjść krok dalej – dopuszczając w 2020 roku do konkursu zespoły rockowe.
chopin 3
Jak dotąd konkurs odbywał się pod hasłem “Od Mozarta do Belliniego”, a wykonania można było usłyszeć zarówno na instrumentach współczesnych, jak i historycznych. Dotąd na scenie konkursu nie zagościła jednak gitara elektryczna –  i to ma się zmienić.
“Od Mozarta do Lemmy’go” – to pomysł na edycję 2020. Nieoficjalnie wiadomo, że o prawa do emisji walczy TVN, a w komisji zasiadać ma między innymi Małgorzata Korzuchowska i Łozo.

Czekamy z niecierpliwością!

To jest krakowski Kundelek – pieskie (choć zmyślone) życie krakowskich artystów.