Czyż nieatrakcyjnym może być wakacyjny piątkowy wieczór spędzony na zewnątrz, przy zachodzącym słońcu, w rytmach dobrej, krakowskiej muzyki? Taką możliwość stwarza Wam festiwal FestGranie organizowany już po raz drugi przez Dworek Białoprądnicki. W tym roku mamy przyjemność być patronem tego wydarzenia!

Co się będzie działo? Kto będzie grał? Gdzie? Jeśli chcielibyście posłuchać w każdy piątek zupełnie innej muzyki na żywo, to macie bardzo dobrą okazję. Całe wydarzenie otworzy znany Wam dobrze krakowski rock and rollowy Cinemon! 3 lipca poznacie definicje raw popu oraz rockowego grania. 10 lipca młody, zdolny Wojtek Budzyń, czyli skręt bardziej w nowoczesną alternatywę, zakorzenioną w starym klimacie. Muzyk jest autorem m.in. muzyki do dwóch filmów pełnometrażowych, a na początku tego roku wydał debiutancką EPkę. 17 lipca wystąpi grupa rockowa, złożona z samych aktorów. Kurtyna Siemiradzkiego to zespół istniejący już od ponad 15 lat, składający hołd największym legendom gatunku. Na swoich koncertach wykonują własne nowatorskie interpretacje utworów takich grup, jak: The Doors, The Rolling Stones, Pink Floyd czy The Animals. 24 lipca ostrzejsza zmiana gatunku. Fusion jazz, folk i world music. Qferau + Zora, zwycięzcy V edycji Megafonu, prezentują utwory inspirowane muzyką ludową, z szerokim spektrum instrumentów perkusyjnych czy rzadko spotykanym wibrafonem. W ostatni dzień lipca wystąpi Moribunda. Dopiero co powstały projekt Grzegorza Kota to muzyka wirtuozerska, tajemnicza, mająca wciągać słuchacza w świat zupełnie inny od codziennego.

Koncerty sierpniowe otworzy Kapelanka. 7 sierpnia upłynie pod znakiem akustyczno-popowo-indie-elektronicznego grania. Poza ciekawymi kompozycjami, grupa wykonuje też covery znanych przebojów, a jeden z nich, utwór Tightrope, zyskał aprobatę samej Janelle Monae, nominowanej do Grammy. 14 sierpnia to czas na funk. Dosłownie. Time For Funk, sprawnie funkcjonujący już od ponad pięciu lat na krakowskiej scenie muzycznej, dzięki niespotykanemu talentowi wokalistki Zuzanny Skolias, oraz jej fenomenalnym stylizacjom, razem tworzy dopracowany w każdym szczególe zespół jakich mało. Jeśli lubisz koncerty, na których, poza samą muzyką, coś się dzieje – to to jest właśnie koncert dla Ciebie. 21 sierpnia to Vladimirska. Zespół poruszający się w klimatach indie folk-popwych prezentuje ciekawe instrumentarium. Banjo, akordeon, saksofon, trąbki gitara oraz perkusja razem tworzą rozrywkowy podkład do delikatnego głosu Scotii Gilroy. Festgranie zamknie grupa S.T.O.R.M. prezentująca pop-rockowe granie z polskimi tekstami. Czasami lubią wplatać do swojej muzyki bardziej ostre riffy, co dobrze im wychodzi. Idealni na grande finale.

Jak sami widzicie, będzie różnorodnie. Będzie rock od strony surowej, jak i popowej. Będą popisy wirtuozerskie, jak i bardziej zespołowe. Będzie funk, jazz, indie i ludowo. Będzie alternatywnie. A to wszystko za darmo w Dworku Białoprądnickim przy ul. Papierowej 2.

Zapraszamy i polecamy!