Fundacja Krakowska Scena Muzyczna poszukuje wolontariuszy do robienia fajnych rzeczy dla muzyki w Krakowie.

O NAS

Działamy od 2011. Przez 3 lata zrobiliśmy ponad 75 koncertów, w tym festiwal Tak Brzmi Miasto, prowadzimy portal www.krakowskascenamuzyczna.pl/2018, na którym przeczytasz recenzje, relacje, wywiady. Zrealizowaliśmy ponad 150 klipów na nasz kanał YT, wydaliśmy 2 płyty, prowadziliśmy audycję, budujemy zalążki dystrybucji lokalnych płyt…

I chcemy więcej, ale zaczyna mocno nas brakować.

KOGO SZUKAMY

Mamy spore wymagania! Poszukujemy kogoś do stałej współpracy, choć jej intensywność zależy od stanowiska oraz Twojej deklaracji. Tę natomiast traktujemy poważnie – zanim odpowiesz na to ogłoszenie, przemyśl temat. Na pewno masz czas? Na pewno masz energię?

Praca w tej branży to krew, pot i łzy. Czasem przerywane krótkimi chwilami radości. Musisz być więc wytrzymały psychicznie (goniące terminy i mobbing to chleb powszedni ;-)).

Z racji na dużą samodzielność (w zależności od stanowiska), potrzebujemy osób samo-ogarniających się: nie każdy szczegółowy cel jesteśmy w stanie ustalić razem. Potrzebujemy byś był w stanie samodzielnie myśleć i brać za to odpowiedzialność.

Większość pracy odbywa się on-line, jednak spotykamy się też w poniedziałki i środy o 19., by podtrzymać więzi. Z doświadczenia wiemy, że gdy ktoś znika ze spotkań, to znika również z internetów. Byłoby więc super, gdybyś był dostępny w te dni, ale nie wymagamy tego w 100% (bez przesady).

Nie wymagamy szczególnego doświadczenia. Wiele z tych zadań to rzeczy proste, ale… wymagające odpowiednich predyspozycji i pracy. Chęci i konsekwencja liczą się więc bardziej niż doświadczenie.

CO DAJEMY W ZAMIAN

Jeśli interesujesz się branżą (jesteś muzykiem / menedżerem), daje to fajną możliwość poznania jej od środka w bezpiecznym środowisku – zyskujesz bazy, kontakty, doświadczenie.

Dajemy zaplecze do realizacji Twoich pomysłów – dysponujemy ekipą, nagłośnieniem, zasięgiem medialnym, kontaktami, you name it. Lista zadań/stanowisk nie jest zamknięta, więc jeśli masz pomysł, to może zrobimy go razem?

Jako fotograf/dziennikarz możesz załapać się na fajne akredytacje (Fabryka, Studio, Rotunda, Forty Kleparz), wywiady z gwiazdami.

Od czasu do czasu mamy też dla Ciebie wejście na dobry koncert (ww. kluby).

Możemy wystawić też zaświadczenie o odbytych praktykach, stażu, wolontariacie.

Na koniec najfajniejsze czyli możliwość pracy w młodym, dynamicznym… To głupie, ale dokładnie tak jest. Jesteśmy grupą znajomych, których łączy wspólny cel – robienie fajnych rzeczy i zdobywanie doświadczenia. Czasem nawet wspólnie grillujemy! To zdecydowanie jest warte setek godzin pracy.

TEMATY DO OGARNIĘCIA / STANOWISKA

Potrzebujemy osób, które będą walczyć w następujących tematach:

 • PR / MEDIA – tworzenie / aktualizacja baz danych mediów, kontakt z mediami, koordynacja współpracy / patronatów medialnych
 • FOTO – relacje z koncertów
 • GRAFIKA – tworzenie oprawy koncertów, ofert, newslettera, bannerów, www lub ich modyfikacja w oparciu o dostarczone źródła
 • AUTOR – redakcja notek o zespołach / lokalach
 • AUTOR – felietony, recenzje, relacje, wywiady
 • AUTOR – wyszukiwanie nowości (wśród zespołów) oraz sporządzanie krótkich notek newsowych na ich temat
 • AUTOR – newsletter
 • WWW / BAZY DANYCH – tworzenie / aktualizowanie baz danych – zespołów, koncertów, lokali, firm, konkursów, festiwali, przeglądów
 • WWW – korekta tekstów wszelakich
 • IT – aktualizacja i zarządzanie www od strony technicznej (mocno zmodyfikowany wordpress) + docelowo stworzenie nowej platformy
 • IT – aplikacje Android / iOS / Windows 🙂


REKRUTACJA / TERMINY

Jeśli rozważyłeś/-aś wszystkie za i przeciw i jesteś zdecydowany/-a, czekamy na maila do 21 października 2014 -> info@krakowskascenamuzyczna.pl/2018

Opisz nam w skrócie czym chcesz się zajmować, jakie masz doświadczenie, w jakich projektach brałeś udział. Bez spinki 🙂

Po 21 października będziemy kontaktować się z wybranymi osobami.

3 listopada odbędzie się spotkanie, które będzie ostatecznym etapem rekrutacji. W ciągu 7 dni od spotkania damy znać co i jak.