Paul Di’Anno, były wokalista zespołu Iron Maiden, a także grup takich jak Gogmagog, Praying Mantis, Killers, czy Battlezone, odwiedzi Polskę w 2014 roku! W dniach 7-11 kwietnia da aż 5 koncertów w 5 różnych miastach Polski w ramach Festiwalu Doładowanie 2014. Na koncert w Krakowie zapraszamy 9 kwietnia. Partnerem festiwalu jest Metal Mind Productions, a my objęliśmy całą trasę patronatem. O tym dlaczego, pisaliśmy tutaj.

Paul Di’Anno to jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów heavy metalu, to autor utworu Killers z płyty Iron Maiden o tym samym tytule. Artysta nieszablonowy, charakterny i nieprzewidywalny. Dla niektórych enfant terrible sceny metalowej, dla innych jeden z tych ostatnich szczerych i autentycznych artystów. Jedno jest pewne: to artysta zapamiętywalny, a więc posiadający cechę, której wiele spośród współczesnych plastikowych produktów muzycznych nie ma.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że podczas koncertu usłyszeć będzie można kawałki z dwóch pierwszych płyt Iron Maiden, solowe utwory Paula,  a także covery klasyków heavy metalu. Chodzą słuchy, że to ostatnia szansa, aby na żywo wysłuchać kawałków z płyt Iron Maiden (1980) oraz Killers (1981) w wykonaniu samego Paula Di’Anno, gdyż wokalista planuje skierować swoje działania muzyczne na nieco inny tor. Na jaki? To na razie pozostaje tajemnicą.

Zespól Scream Maker, który wystąpi w każdym mieście, oprócz kawałków ze świetnie przyjętej EPki We Are Not The Same, po raz pierwszy zaprezentuje utwory z long playa Livin’ In The Past, którego światową premierę zaplanowano na 8 kwietnia. W Krakowie wraz z Paulem i Scream Maker wystąpią:  TurboDust Bowl i Steel Velvet. Paulowi Di’Anno na scenie towarzyszyć będzie Artur Pochwała, Dominik Wójcik i Robert Kazanowski (muzycy Night Mistress) oraz Michał Wrona (Scream Maker). Podczas krakowskiego koncertu kręcone będzie oficjalne DVD.

Zapraszamy do klubu Lizard King już 9 kwietnia.

korekta: Igor Goran Kadir