Czy jest na sali ktoś, kto jeszcze nie wie czym jest Enea Spring Break? Otóż jest to największy i najważniejszy w Polsce festiwal showcase’owy i, jeżeli robisz cokolwiek związanego z muzyką, to koniecznie musisz być w Poznaniu od 25 do 27 kwietnia. To miejsce, w którym poznaje się nowych ludzi, nawiązuje współprace, zadaje pytania i szuka na nie odpowiedzi. Zupełnie tak jak nasze Tak Brzmi Miasto, więc do tej współpracy, prędzej czy później, musiało dojść. Jedna z siedemnastu (!!!) scen tegorocznej odsłony festiwalu nosi nazwę Tak Brzmi Miasto Showcase i wystąpią na niej trzy fantastyczne bandy. Bo, branża branżą, kontakty kontaktami i zakulisowe pogaduszki zakulisowymi pogaduszkami, ale Spring Break to również, jeśli nie przede wszystkim, koncerty.

Nasza scena będzie mieściła się w klubie BaRock (ul. Wielka 9) i zapraszamy wszystkich w Czwartek, pierwszy dzień festiwalu na trzy koncerty:
So Flow – zaczynamy z grubej rury, bo czy jesteście sobie w stanie wyobrazić lepsze otwarcie niż ten, łączący to, co najlepsze w tradycji z tym, co najlepsze w nowoczesności, sekstet? No, my nie mogliśmy, dlatego bardzo się cieszymy, że udało się nam ich namówić na występ u nas. Well, it goes like this:

So Flow zacznie punktualnie o 18:15 i w pół godziny wciągnie was do swojego fascynującego świata, gwarantujemy.

Po nich przyjdzie czas na odrobinę gitarowego brudu, albo – jak to zechciał określić redaktor Stelmach – muzyki cudownie zakurzonej. Nam też się to od zawsze z kurzem kojarzyło, ale nie z takim na książkach i meblach z Ikei, tylko z takim pustynnym, wiecie, wzbudzonym przez tańczących Indian, albo raczej kogoś, komu w popejotlowym zwidzie wydaje się, że jest indiańskim Szamanem. Widzicie to? To o 19:15 Neal Cassady zaprasza na małego tripa.

Ostatni koncert tego wieczoru (godz. 20:15) na naszej scenie zagra Two Tribes – nasi goście z Łodzi. Jeszcze nie wiemy czy jest to zderzenie dwóch plemion, po którym zostają tylko zgliszcza, czy są to dwa plemiona nacierające razem do ataku. Jedno jest pewne – po takiej dawce energii będziecie w stanie tylko pójść na piwo…

…albo i nie, bo na koncerty na naszej scenie zapraszamy serdecznie, ale równie mocno polecamy waszej uwadze innych wykonawców. Okazuje się bowiem, że Kraków będzie miał w tym roku w Poznaniu mocną reprezentację.

Czwartek, 25.04

O 23:15 na scenie Tama (Don’t Panic! We’re from Poland Stage) zagra postrockowy Besides. Po nich, kwadrans po północy wystąpi LOR.

Piątek, 26.04

O 22:00 na Scenie na Piętrze (My Name Is New Showcase) zagra Hyper Son, a w Rewirach od 21:00 będziecie mogli pląsać do dźwięków, której zaprezentują wam Daniel Drumz & Mr. Krime.

Sobota, 27.04

Na dziedzińcu Szkoły Baletowej (Songwriter Łódź Festival Stage) zagra Kamil Juszczyk (19:00). Pół godziny później, W Starym Kinie zagra Modern Lies.

Dużo, nie? A to tylko okołokrakowska muzyka. Pełen program dostępny na stronie organizatora.