Przed nami kolejne spotkanie panelowe z cyklu ”Biznes muzyczny” pod tytułem Jak zorganizować koncert? czyli… niekonwencjonalne metody promocji marketingowej.

W dyskusji udział wezmą:

znykIgor Znyk – producent muzyczny, tourmenedżer zespołu R.U.T.A. Od 2004 roku zajmuje się promocją białoruskiej muzyki rockowej w Polsce. Koordynował prezentację projektu „Partyzanskaja szkoła”. Od 2005 roku był menedżerem zespołu Recha, a od 2006 roku – zespołów B.N. i Ściana. W marcu 2006 roku pełnił funkcję producenta wykonawczego koncertu „Solidarni z Białorusią” w Warszawie. 23–25 marca 2006 roku organizował w Warszawie imprezy „Kulturnyja wyczwarency – Biełaruś”. Był organizatorem koncertów w Polsce wielu białoruskich muzyków i grup muzycznych, m.in. Kaciaryny Kamockiej, grup Etna-tryo, Trojca, WZ-Orkiestra, Indiga, B.N., Ściana, IQ48, Recha, Dali, Krambambula. Pomagał w wydaniu albumu Žyvie rock&roll grupy B.N.

 

 

mrukuZbigniew „Mruku” Kruczek – menedżer zespołów Zabili mi żółwia, Ziemia Kanaan, Holden Avenue. W przeszłości menedżer Koniec Świata oraz Abradab. Zajmuje się organizacją, produkcją oraz obsługą wydarzeń kulturalnych. Na koncie ma ponad 500 koncertów na terenie całej Polski ale także na Słowacji, w Czechach, Niemczech i Ukrainie – od małych koncertów klubowych po występy na dużych festiwalach, m.in. Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, Seven Festiwal. Właściciel Agencji Artystycznej Mruku.

 

 

sepioł

Radosław Sepioł – ur. 1981 r. w Krakowie, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UJ z dyplomem filozofa, od 2006 r. zatrudniony w Krakowskim Biurze Festiwalowym, od 2011 r. kierownik działu produkcji KBF. Brał udział w pracach nad największymi imprezami miejskimi w Krakowie: Wianki, Sylwester, Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Festiwal Muzyki Filmowej itd., odpowiedzialny za produkcję koncertów takich wykonawców jak: Lenny Kravitz, Sigur Ros, Portishead, Kelis, Aphex Twin, Jamiroquai i wielu innych.

 

robert gądek

Robert Gądek – jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1993 roku pracował w Europejskiej Fundacji Mozartowskiej, międzynarodowej akademii muzycznej, oferującej młodym muzykom kursy mistrzowskie z najlepszymi muzykami świata. W 1994 roku rozpoczął pracę w nowo otwartym Centrum Kultury Żydowskiej Fundacji Judaica na krakowskim Kazimierzu – najpierw jako menadżer programowy, a od 1999 roku – jako Dyrektor CKŻ. Od 2004 roku pracuje w biurze krakowskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej jako Zastępca Dyrektora FKŻ, odpowiedzialny za promocję, fundraising oraz logistykę FKŻ. W 2006 roku został odznaczony przez Prezydenta Miasta Krakowa medalem Honoris Gratia za działalność na rzecz upowszechniania kultury żydowskiej.

 

grabowiecka

Agata Grabowiecka – menedżer kultury, koordynator Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, kierownik Działu Programowego w Krakowskim Biurze Festiwalowym, jednej z największych publicznych instytucji kultury w Polsce. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (politologia, spec. dziennikarska). Odpowiada za prowadzenie korespondencji i negocjacji cenowych z artystami/reprezentantami artystów. Przygotowuje umowy prawnoautorskie i umowy licencyjne. Zajmuje się obsługą prób i koncertów w charakterze osoby kontaktowej zespołów i ekip technicznych. Odpowiedzialna przede wszystkim za realizację programu Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie oraz kontakty międzynarodowe festiwalu. Jest jednym z nielicznych ekspertów w kraju specjalizujących się w pozyskiwaniu licencji na wyświetlanie filmów na potrzeby koncertowe – ustala warunki współpracy z czołowymi wytwórniami filmowymi w Hollywood (m.in. 20th Century Fox, Miramax, Disney, Warner Bros.), Azji (Studio Ghibli, Inc) i Europie (Constantin Film AG). Ponadto proramuje plenerowe imprezy w Krakowie m.in. Wianki (w tym edycja 2011 z Wyclef Jeanem) i Sylwestra na Rynku Głównym, negocjuje umowy, prowadzi ustalenia z artystami przy festiwalach Misteria Paschalia i Sacrum Profanum.

Jak widzicie, szykuje się ciekawa dyskusja, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy na drugie z kolei spotkanie panelowe.

Startujemy 6 grudnia o godzinie 19:00 w klubie Forum Przestrzenie (ul. Konopnickiej 28, Kraków)