W najbliższy piątek (24.01) o godzinie 19:00 zapraszamy na, niestety, ostatnie już spotkanie z cyklu Biznes Muzyczny, które pomagamy organizować studentom Instytutu Kultury UJ. Odbędzie się ono w Forum Przestrzenie a będzie dotyczyć bardzo ważnej rzeczy – finansowania działalności zespołu.

Gośćmi spotkania będą:

hordejukPaweł Hordejuk – menedżer zespołów Happysad, Indios Bravos i Lorein.
Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Zanim trafił do branży muzycznej, przez 11 lat pracował w Agorze, gdzie pełnił różne funkcje, od gońca, przez pracownika sekretariatu, aż do asystenta Prezes Zarządu Wandy Rapaczyński. Później zajmował się rekrutacjami i akcjami pracowniczymi w dziale HR, a następnie jako zastępca kierownika administracji odpowiadał za komunikację wewnętrzną w firmie i był jednym z koordynatorów przeprowadzki do nowej siedziby Agory. W latach 90. współpracował także z TVP przy kilku programach, m in. Tok-Szok, Jeśli nie Oxford to co?, Wydarzenie tygodnia.
W 2002 r. jako dyrektor administracyjny przeprowadził restrukturyzację w grupie firm szkoleniowych Acceptus.
W 1998 roku, jako wieloletni fan zespołu Kult, stał się jednym z współzałożycieli forum internetowego zespołu Kult i jednym z współorganizatorów pierwszych internetowych spotkań forumowiczów z zespołem.
W maju 2003 r rozpoczął współpracę z zespołem Kult jako asystent Piotra Wieteski – menedżera zespołu Kult i KNŻ. Współpracował przy organizacji Pomrańczowych tras Kultu w latach 2003-2004.
Na początku 2004 r. wspólnie z Piotrem Wieteską organizował cykliczną imprezę Kultownia, której jednym ze stałych elementów była „Bitwa Kapel”, do której trafił zespół Happysad. Po dwóch wygranych „Bitwach” rozpoczął współpracę z zespołem, która trwa do dziś.
W 2005 r. rozpoczął współpracę z zespołami Naiv i Muzyka Końca Lata. W 2006 roku ukazały się debiutanckie albumy obu zespołów. W latach 2005-2007 organizował trzy edycje festiwalu SKARfest w Skarżysku-Kamiennej. W 2007 r. objął opieką zespół Stan Miłości i Zaufania, który na początku 2008 roku wydał debiutancką płytę.
Od początku 2011 r. menedżer zespołu Indios Bravos. Od 2012 r. menedżer zespołu Lorein (debiutancki album ukazał się jesienią 2012 r.).
Przez niecałe 10 lat przebył z zespołem Happysad ponad 700 koncertów, organizując zespołowi 19 indywidualnych klubowych biletowanych koncertów. Negocjował warunki i czuwał nad nagraniem i wydaniem 15 wydawnictw płytowych dla 6 zespołów u 6 różnych wydawców.
Od marca 2006 roku kieruje Agencją Koncertowo Wydawniczą MOKRE BUTY.

ochrinAdam Pokorny i Darek Ochrin – Od lat 90. XX wieku zajmują się muzyką. Darek Ochrin zaczynał w korporacji jako specjalista od zarządzania zasobami ludzkimi. Zajmuje się analizą praw autorskich. Poznali się za pośrednictwem internetu. Na początku lat 2000 rozpoczęli współpracę pod szyldem Pokorny Music Solutions. Do tej pory wspólnie wydali 18 składanek oraz 1 singiel. Najbliższą przyszłość mają już mocno zaplanowaną. Współpraca z wytwórnią płytową ma zaowocować rozszerzeniem działalności wydawniczej na rynku muzycznym.

nowakBartosz Nowak – Zajmuję się kontaktem z mediami w PolakPotrafi.pl – pierwszym i największym w Polsce serwisie croudfundingowym. Studiował historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Przed pracą w PolakPotrafi.pl zajmował się organizacją różnego rodzaju eventów, m.in. największego w Poznaniu wydarzenia muzycznego – Festiwalu Muzycznego Juwenalia. Pracował również dla TVP jako aktor i lektor, był redaktorem naczelnym internetowego Radia Panda, gdzie razem z Zosią Kozalską prowadził swój autorski program Zbuntowana Młodzież. Wieloletni konferansjer. Prowadził wiele dużych koncertów, pracując na scenie m.in. z Zygmuntem Chajzerem, Krzysztofem Ibiszem, Agatą Młynarską. Jest pasjonatem muzyki. Wieloletni DJ grający w najlepszych poznańskich klubach.

bakalarzAdam Bakalarz – Certyfikowany coach i trener rozwoju osobistego. Specjalista w zakresie crowdfundingu.
Ukończył Politechnikę Łódzką na dwóch kierunkach: Transport oraz Kształcenie umiejętności managerskich i kompetencji w zakresie negocjacji. Absolwent warszawskiej uczelni Collegium Civitas na kierunku Life Coaching.
W PolakPotrafi.pl odpowiedzialny za partnerów biznesowych oraz szeroko rozumianą współpracę z portalem.
Prywatnie pasjonat nurkowania.