Roczny cykl życia zespołu. Letnie festiwale. Jesienne premiery i zimowa depresja.
Wszystko do przewidzenia.

Z kolei wiosenne słońce tradycyjnie wygania zespoły z miasta.

Wyraźnych trendów brak. Co trasa, to… trasa. Każdy wychyla się w inną stronę. Kraków w kwietniu, maju i czerwcu można więc będzie usłyszeć praktycznie wszędzie.

Na pierwszy ogień Clock Machine. Choć to już nudne, bo ciężko mi sobie przypomnieć, kiedy zespół ostatnio w trasie nie był. Tym razem bez szczurów, nagości i tańca (choć zapewne tylko w oprawie), za to z zupełnie nowym wydawnictwem. Chłopcom z roku na rok ubywa lat, więc śpieszcie się ich zobaczyć, zanim ponownie trafią do kojców.

Clocki cukierki rozdawać będą jeszcze we Wrocławiu 14.04  Włodkowica 21, w Katowicach 26.04  pub Korba, Łódź 24.04  Dom i Kraków naturalnie/premierowo 25 w Lizardzie.

Drop The Bassist Tour to z kolei twór zespołu dżindżer projekt. Po dłuższej przerwie zespół ponownie jest w komplecie i od razu rusza do tańca. Podobno jesienna trasa Clock Machine skradła dżindżerom nazwę (Dance Dance Dance), ale konwencja z całą pewnością pozostała.

Nie tylko tych, którzy słyszą bas w muzyce, zapraszamy 01.05 do KontenerART w Poznaniu, 02.05 do Fanaberia Art Club w Ostrowie Wielkopolskim,  09.05 na Medykalia UMB w Białymstoku, 10.05 do Bohomass Lab w Kielcach, 06.06 do Descendants Pubu w Żywcu, 07.06 Palety w Rybniku i 26.06  Mylnej  w Siedlcach.

Ostatnie akustyczne koncerty wyjątkowej trasy zagra też 23.04 w Warszawskim Palladium i 25.04 w Poznańskim Zamku Patrick the Pan. Wyjątkowej, bo zespół towarzyszy w niej Arturowi Rojkowi. To zaledwie wstęp do kariery, który zgotowała im wytwórnia Kayax, pod skrzydła której zespół został przygarnięty na początku roku. Trzeba przyznać, że zespół idzie jak burza. Przypominam, że zaledwie nieznacznie ponad rok temu, po zaledwie paru miesiącach wirtualnego istnienia zespołu, premierę miała jego debiutancka płyta. To robi wrażenie!

Wracając do zespołów niezrzeszonych i mocno poszukujących – w oczy rzuca się 100% kobieca formacja Brain’s All Gone i ich trasa po Wielkiej Brytanii. Rzucają się w oczy – to bardziej niż pewne przy takim natężeniu kolorów. Na trasie BRAIN’S ALL GONE UK TOUR APRIL 2014, albo, jak kto woli, “MÓZGU ALL GONE UK TOUR kwietnia 2014” (tako rzecze facebookowy translator) pozostał jeszcze tylko jeden koncert 20 kwietnia w Nottingham w klubie The Maze, ale i tak musiałam o tym wspomnieć. Przy okazji dziewczyny szukają menedżera, więc jeśli ktoś ma ochotę na międzynarodowe wakacje po kosztach, to…

Blight Sign. BLIGHT SIGN! HEJ! Tak, to o Was 😉 Więc Blight Sign krążą po Polsce 24, 25, 26 i 27 kwietnia. Odwiedzą kolejno: Opole, Wrocław, Brzeg i Olkusz. Trasa już się rozpoczęła i muzycy donoszą, że Żytnia to wódka w pytę. Jako pracoholik ze słabą głową wierzę na słowo.

(łyk herbaty)
…i lecimy dalej.

Od 23.04 w trasie będzie również Cinemon. Start będzie miał miejsce w Krakowie, w klubie Alchemia, pod szyldem Raw Pop i w towarzystwie Magnificent Muttley i Tape Reels. Następnie wszystkie trzy tria wyruszą do Żywca. 25.04 Cine zagra już samotnie w Bochni. 26.04 w Limanowej i 27.04 w Nowym Sączu. Kolejna część trasy to wycieczka nad morze. 9.05 zespół zatrzyma się we Wrocławiu, by 10.05 dotrzeć do Gdyni. Droga powrotna przyniesie natomiast Łódź – 11.05.

25-27.04 to również wyprawa Empty Ashtray (czy ktoś w ogóle zostaje w mieście?). Zespół da się poznać Nowej Dębie, Sandomierzowi i Tarnowskim Górom. Chłopcy… punkty karne to nie program lojalnościowy drogówki. Nie wypracujecie tym darmowego miksera i przesłodkich maskotek Masłowskiej – http://kodeks-drogowy.org/

Na koniec swoimi ścieżkami wyruszą koty ze Straight Jack Cat. Miałczenie (poza telewizorem) usłyszeć będzie można również na wielkim grillowaniu UAM-u w Poznaniu 9.05, na Rock May Festival w Skierniewicach 10.0530.05 w Zamościu w klubie Szkoła 69.

Wierzcie lub nie, ale naprawdę chciałam opanować wszystko. Przeoczonych przepraszam.

Oświadczam, że fundacja Krakowska Scena Muzyczna nie ponosi odpowiedzialności za moje zaniedbania. Ponoszę je ja!