Czy wiecie co wydarzy się w Krakowie dziesiątego kwietnia? Znaczna część społeczeństwa pewnie odpowiedziałaby, że ta data jednoznacznie kojarzy się wiadomo z czym. Ale ci, których krakowska muzyka interesuje bardziej niż Tupolew powinni zapamiętać tę datę, bo to właśnie wtedy ukaże się płyta Krakowskie Klimaty Bluesowe. Znajdą się na niej nagrania wykonawców, których znamy i lubimy. Mamy nadzieję, że Wy również. Z tym większą przyjemnością obejmujemy tę płytę naszym patronatem.

Płyta jest częścią projektu Krakowskie Klimaty Muzyczne, wokół którego jednoczą się ludzie na różne sposoby tworzący muzyczny klimat naszego miasta. Jednym z celów projektu jest promocja lokalnych artystów i umożliwienie im zaprezentowania swojej twórczości szerokiej publiczności – taką oto informację dostaliśmy od pomysłodawców wydawnictwa. Za wybór utworów na płytę odpowiedzialny jest Antoni Krupa, prowadzący w Radiu Kraków między innymi audycję Songi Bluesy i Ballady, oraz Jacek Szary z firmy Mediapixel, która zajmuje się produkcją płyt CD.

Autorzy deklarują, że chcieliby, aby płyta była bluesową wizytówką młodej sceny Krakowa roku 2014. Kto pojawi się na płycie? Sama śmietanka: Hard Times, Cheap Tobacco, Gruff!, Willy Blake, Levi, The Silver Owls, Kraków Street Band, The Missing Part, Limboski, L’Orange Electrique, Little They Know i inni. Zestaw świetny, nieprawdaż?

Płyta ukaże się dziesiątego kwietnia i tego samego dnia odbędzie się koncert ten album promujący. Na pewno jeszcze o nim wspomnimy, bo odbędzie się on w ramach tegorocznej edycji Bluesroads Festival.