Nadeszła w końcu wiekopomna chwila, by powiedzieć to głośno. Są w Krakowie zespoły, które są naprawdę dobre! Są tak dobre, że nawet zaprasza się ich na trasy z zespołem światowego formatu, a także grywają supporty przed dużymi zespołami w naszym pięknym mieście.

Na pewno jesteście ciekawi, jak się można załapać na taki support. Orion, w specjalnym wywiadzie dla nas, opisał dokładnie jak wygląda wybieranie supportu na trasę po Polsce, oraz w jaki sposób zespoły bez kontraktów, wytwórni dostają się jako opening act na duże trasy koncertowe na zachodzie.

Zatem, zobaczmy co nas czeka:

Jutro w Klubie Studio, zagra Crystal Fighters, a w roli supportu zobaczymy SoundQ! Nawet jeśli widzieliście już CF, bądź zupełnie Was nie interesują, to zawsze możecie wpaść zobaczyć nasz krakowski zespół przed tak dużą publiką, na tak dużej scenie! Bilety możecie nabyć poprzez naszą stronę.

Mord’A’Stigmata, towarzyszyła Behemoth na całej Polish Satanist Tour 2014, w 9 miastach, jeden koncert (o którym mówią, że był najlepszy) zagrali bez głównej gwiazdy w Poznaniu. U nas relacja + galeria z obydwóch koncertów w Fabryce.

Organizatorem dwóch powyższych koncertów jest Knock Out Productions, z którymi ostatnio nawiązaliśmy współpracę, dzięki której możecie na naszej stronie czytać relacje, wywiady oraz oglądać galerie z ich koncertów. Zapraszamy na nadchodzące koncerty, na których, być może zobaczymy kolejne krakowskie zespoły jako supporty:

Straight Jack Cat, po spotkaniu z Piotrem Roguckim w Must Be The Music, grają ogólnopolską trasę z zespołem Coma. W Krakowie już grali, ale dalej możecie złapać ich w pozostałych miastach.

9 listopada w Klubie Studio wystąpi Tarja Turunen, była wokalistka zespołu Nightwish, z którym nagrała ich najbardziej znane utwory m.in. Nemo, Wish I Had An Angel, Ever Dream czy Ghost Love Score. Wraz z nią, jako support na scenie pojawi się krakowski Nonamen! Bilety do nabycia tutaj.

7 grudnia, w Klubie Kwadrat, obok Polskiej rockowej legendy, zespołu TSA, zaprezentuje sie krakowski 230 Volt. To będzie potężna dawka solidnego gitarowego hard-rocka!

Warto też przypomnieć, że to wszystko nie zaczęło się jesienią 2014. Już wcześniej krakowskie kapele grały supporty przed dużymi i znanymi: choćby Rusty Cage przed Irą w listopadzie ubiegłego roku.

A także nasza akcja Rozgrzej Scenę Przed…  W 2013 roku na mniejszą skalę, lecz w 2012 zapewniliśmy supporty na największe koncerty w klubie Lizard King – Dżem, Ocean, Power of Trinity, Flapjack, Uniqplan, Akurat.