W Krakowie łatwo o koncert (choć oczywiście trudniej o DOBRY koncert). Knajp tutaj pod dostatkiem, mnóstwo fanów, jesteśmy u siebie! Zgadza się. Łatwo ugrząźć w artystycznej stolicy Polski.

Niemniej jednak od czasu do czasu znajdzie się zespół, który zdecyduje się wyrwać choć na chwilę z pewnego, rodzinnego gniazda, by sprawdzić jak ich muzyka brzmi w nieco innym mikroklimacie.

Wraz z końcem wakacyjnych migracji ludu, rozpoczynają się ogólnopolskie, klubowe migracje muzyczne. Ot – jesienne trasy koncertowe. Z tej też okazji, licząc naiwnie na to, że bywają tu ludzie zewsząd, chcemy przybliżyć wam obrane przez krakowskie zespoły drogi.

The Rat Tour  Clock Machine.

Wczoraj w krakowskim Lizard Kingu odbył się półmetkowy koncert szczurzej trasy zegarowej maszyny, gromadząc (klasyczynie już) nieprzyzwoicie dużą publiczność.
Jak chłopcy radzili sobie na lizardowskiej scenie możecie zobaczyć tu: http://krakowskascenamuzyczna.pl/2018/foto/ksm-patronat-kkpm-z-ola-rust-clock-machine/
Czy równie dobrze radzą sobie również w innych miastach, będzie można przekonać się jeszcze na 4 koncertach w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Toruniu.

Kiedy Igor, Michał i Piotr finalnie dotrą do Krakowa, by osunąć się na chwilę na własne łóżka i oddychając krakowskim powietrzem, uzupełnić zasoby energii konsekwentnie wyczerpywanej na scenach największych miast, jedna czwarta zespołu w osobie Kuby Tracza nie da sobie szansy na wypadnięcie z formy…

Więcej o zespole na http://krakowskascenamuzyczna.pl/2018/zespoly/clock-machine/

Cine Tour 2012 Cinemon

…w Polskę rusza bowiem Cinemon, w którym Kuba Tracz, u boku stanowiących trzon zespołu Michała Wójcika i Kuby Pałki, dzierży bas.

Rok temu trio przez 13 kolejnych koncertów na przełomie października i listopada oswajało rodzinne miasto z nowym materiałem, odcinając się grubą linią od wcześniejszych dokonań.

Tej jesieni Cine wyrywa się ze szponów krakowskiej sceny muzycznej, by dotrzeć wszędzie tam gdzie nie pozwoliły im letnie plenery, festiwale i konkursy.
Jesienią wraca więc do swego naturalnego środowiska – małych klubów – tym razem rozsianych jednak na nieco większej, sięgającej chwilami poza granice państwa, powierzchni.

Więcej o Cine Tour 2012, oraz Cinemon na : http://cinemon.pl 
oraz http://krakowskascenamuzyczna.pl/2018/zespoly/cinemon/

Zarówno w przypadku Cinemon jak i Clock Machine pretekstem do zagrania trasy wydają się być pojawiające się na horyzoncie plany wydawnicze obu formacji. Zespoły te rozgrzewają więc materiał przed momentem, w którym przyjdzie im zamknąć go w plastikowym (lub kto wie… może i winylowym) krążku.

Promo Tour Bad Light District

Tymczasem oprawiony już w różowe pudełka opatrzone adnotacją „Nothing Serious” fragment muzycznego jestestwa krakowskiego zespołu Bad Light District wyrusza w świat wraz z jego muzykami.
Przedzierającą się przez krzykliwą oprawę graficzną, muzykę krakusów można już było usłyszeć na premierze w Alchemii 26. września oraz kolejno w Warszawie, Ostreszowie i Wrocławiu. Na oficjalnej trasie promocyjnej pozostał w prawdzie jedynie Poznań, jednak poza trasą również dzieje się wiele.

26. października Bad Light District ponownie przytuli się do krakowskich murów grając wraz z zespołem Duch podczas finału ich letniej (dla odmiany) trasy koncertowej.

AKUSTRONIKA Duch

Przez dwa, mniej lub bardziej słoneczne, letnie miesiące Duch promował dzielnie, grając łącznie niemal trzydzieści koncertów, swoją nową płytę. Jak sami mówią, daje ona początek zupełnie nowemu gatunkowi muzycznemu. Gatunkiem tym ma być właśnie tytułowa ‚akustronika’ u której „podłoża leży dążenie do rozszerzenia możliwości fakturalnych, brzmieniowych i formalnych akustycznego aparatu wykonawczego przy silnej inspiracji współczesną muzyką elektroniczną” wyróżnia ją „kreacja struktur rezonansu właściwych instrumentarium elektrycznemu oraz elektronicznemu wyłącznie za pomocą rezonatorów organicznych” stanowiąc „odpowiedź na poszukiwanie brzmień, faktur, form, barw w muzyce elektronicznej; przekładając je na grunt muzyki akustycznej” (cokolwiek to znaczy).

Tak więc zaplanowany na ostatni piątek października koncert zapozna Was nie tylko z różową alternatywą by Bad Light District, ale też tajemniczą akustroniką w wykonaniu Ducha.

Zapraszamy – http://krakowskascenamuzyczna.pl/2018/koncerty/akustronika-duch-bad-light-district/

Więcej o Duchu: http://krakowskascenamuzyczna.pl/2018/zespoly/duch/