Mamy już zwycięzców pierwszego etapu Konkursu na Koncert. Opóźnia się nam wszystko, ale to dlatego, że w ostatniej chwili dotarło parę nowych zgłoszeń i to nie byle jakich – jedno z nich widzicie poniżej. Musieliśmy je przemielić oraz zweryfikować i stąd opóźnienie.

Przypominamy, że w całej zabawie chodziło o to, by przysłać pomysł na koncert. Dostaliśmy kilkanaście takich zgłoszeń: niektóre na koncerty gwiazd (naszym faworytem jest Skrillex – liczymy na to, że kiedyś uda się to zrealizować), na koncerty coverowe, pirackie, metalowe… Na koncerty mniejsze i większe. Obawialiśmy się, że będzie małe zainteresowanie, a tymczasem udało się poruszyć w Was ducha organizatorskiego. I bardzo chcieliśmy wszystkim podziękować. Jesteśmy z Was dumni i życzymy wszystkim powodzenia w realizacji tych pomysłów, bo niektóre były niezłe i żal było odmawiać. Niektóre, jak dobrze pójdzie, zrealizujemy pozakonkursowo…

I tak oto wybraliśmy dwa naszym zdaniem najciekawsze:

KONCERT 1: SOUND QUALITY QUARTET (premiera płyty)

sqqwww
„Zespół działa na rynku już od 3 lat, od 2010 roku graliśmy wiele koncertów zarówno na terenie Krakowa, jak i w całej Polsce. Mamy już spore doświadczenie sceniczne (…). Przyszedł czas na płytę z prawdziwego zdarzenia. (…) Oprócz naszego kwartetu gościnnie wystąpiło na niej prawie dwudziestu znakomitych muzyków z Krakowa (m. in. Sławek Berny, Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, Agatha, Marcin Pokorski, Leszek „Hefi” Wiśniowski, Bartek Prucnal i inni) sprawiając, że projekt nabrał niesamowitej energii. Nagraliśmy ponad godzinę muzyki i nie ma tam żadnych przypadkowych dźwięków (…) Cały projekt nosi nazwę Sound Quality SYSTEM.

Chciałbym zrobić z premiery event z prawdziwego zdarzenia. Ograniczenie koncertu do gołego kwartetu na scenie nie wchodzi w grę – musi się dziać. Jestem już po rozmowach z muzykami, którzy wystąpili na płycie, kluczowi z nich wyrazili chęć wystąpienia wraz z nami na koncercie premierowym. Widzę to tak: kwartet + ok. 6-7 innych muzyków
– wokalistów (mamy numery wokalne), wiolonczele, gitara, perkusjonalia, elektronika i parę innych niespodzianek, na które mam już pomysł.

(…)

PS. Przyszło mi jeszcze do głowy, że ten termin – listopad – zbiega się także z 3 rocznicą założenia naszego zespołu i muzycznej przygody spod znaku SQQ. Przypadek? :)”

KONCERT 2: MUSIC & ART

tbpwww

  • 3 zespoły
  • 1 lub 2 malarzy

„Oprócz muzyków angażujemy malarzy. Podczas grania konkretnej muzyki malarz maluje obraz, na niego nakierowana jest kamera, a obraz z tego, co maluje pod wpływem danego klimatu jest rzucany telebimem za grającymi muzykami. Jeden z powstałych obrazów jest losowany wśród uczestników koncertu.”

Zagrają:
TOO BLACK PROJECT – Kraków – rock / jazz
QWERT
– Dębica – rock industrial
HIPGNOSIS
– Kraków – space rock

Malować będzie Iwona Pedryc.

GŁOSOWANIE

Pora byś TY zdecydował, który koncert się odbędzie. Głosowanie to nic innego jak przedsprzedaż biletów. Wygra ten pomysł, który zainteresuje większą publiczność.

Jeśli chcesz kupić bilet i tym samym zagłosować możesz zrobić to na stronie EKOBILETU czyli TUTAJ.

Jeśli wygra koncert, na który nie masz ochoty się wybrać, przysługuje Ci zwrot pieniędzy. Jednak bardzo chcemy Cię przekonać, że warto wesprzeć również wydarzenie konkurencyjne – pieniądze z biletów przeznaczone są na organizację zwycięskiego koncertu. Jeśli to do Ciebie nie przemawia :-), na miejscu czekać będzie darmowe piwo oraz możliwość zgarnięcia koszulek/toreb/płyt/biletów na inne koncerty. Tak właśnie.

UWAGA: Przedsprzedaż trwa do samego koncertu, jednak jako „głosy” liczą się bilety sprzedane do 31.10 23:59 (włącznie).