Miejsce:
Cena biletu:
Inne zespoły:
Link do wydarzenia na facebook'u: http://facebook.com/1492697924383847

Dwa koncerty w PiecArcie – w niedzielę i poniedziałek 4 i 5 października.

Bilety: 25 PLN (15 przedsprzedaż)

Magda Piskorczyk
zaprasza do muzycznej podróży poprzez świat bliskich jej tradycji, kultur i dźwięków. Prezentuje Afro Groove czyli wielobarwne, dynamiczne i bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (soul, blues, jazz, funk) z rytmami i melodiami etnicznymi, zwłaszcza zachodnio-afrykańskimi.

„Afro Groove” to także tytuł nominowanego do nagrody Fryderyk 2012 albumu, który Magda nagrała na żywo z Billy Gibsonem, amerykańskim wokalistą i wirtuozem harmonijki, nazywanym w Memphis Księciem Bealy Street, laureatem Blues Award.

Magda śpiewa (głównie po angielsku, ale także w językach takich jak tamaszek czy bambara) i gra na gitarze akustycznej oraz basowej. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki.

Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach europejskich, a także w USA i na Tajwanie. Wydała oficjalnie 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka i Slidin’ Slima ze Szwecji.

Magda Piskorczyk jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Nazwana we Francji „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu, m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta „Magda Piskorczyk Masterclass”.

Wystąpi:
– Magda Piskorczyk
(wokal, gitara akustyczna i basowa, instrumenty perkusyjne, aranżacje i kompozycje)
z zespołem w składzie:
– Aleksandra Siemieniuk – gitara dobro, akustyczna i elektryczna;
– Bartosz Kazek – perkusja i instrumenty perkusyjne

www.magdapiskorczyk.net