Miejsce: Betel Klub
Cena biletu: 0
Inne zespoły: Święto Zmarłych
Link do wydarzenia na facebook'u: https://www.facebook.com/events/204961543572313/

Trzy kapele, które z gdyńską wytwórnią Music Is The Weapon mają związek przyjacielski lub na poważnie – wystąpią na jednej scenie w krakowskim klubie Betel. Dla zespołu Neal Cassady to wieczór szczególny, bo będzie to koncertowa premiera ich najnowszej płyty.

Neal Cassady
Neal Cassady to mieszanka wybuchowa. Psychodeliczne gitarowe granie łączą z euforyczną punkową energią. Silny narkotyk, mocny na płycie, mocniejszy na żywo. Drugi album Later Than You Think został nagrany w szczawnickiej chacie i krakowskim Taktik: Studio i Sala Prób. Zostanie wydany 16.03.2018 nakładem Music Is The Weapon.
Singiel: https://www.youtube.com/watch?v=fJAFhVACXNA
Live: https://www.youtube.com/watch?v=x0g09D3Gj1U

Święto Zmarłych
Święto Zmarłych w sposób dość frywolny odwołuje się do misterium dziadów, jako do punktu wyjścia dla działań dźwiękowo-artystycznych. Ich muzyka, biorąca się z przekory i trupiego jadu, obfituje w dość żywotne odniesienia do psychodelii, folku, bluesa czy elektroniki.
Słychać tu echa The Kills, Velvet Underground czy projektów Alana Vegi. Dwa bębny, dwie gitary, blachy, grzechotki i klawisze, dużo dymu i zapach mirry w powietrzu, składają się na psychodeliczny, transowy spektakl.
Muzyka: https://swietozmarlych.bandcamp.com/
Video: https://youtu.be/z_ZwNAcaoE0

Katie Caulfield
Krakowskie trio, którego muzyka z początku krążyła w okolicach dream-popu, czy noiserocka coraz bardziej odbiega w stronę jamujących improwizacji o luźnych formach pełnych dysonansu i nieskrępowanej emocji, które prezentują na ich drugim albumie „mutual dreaming”.
Muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=Rup9vh6GLRM
Video: https://www.youtube.com/watch?v=ZA3IcwPvki4

 

Miejsce: Betel Klub, Plac Szczepański 3