KLUB LIZARD KING ZAKOŃCZYŁ DZIAŁALNOŚĆ 31 LIPCA 2014 ROKU. 

 

Prawdopodobnie jeden z najlepszych, a na pewno największy z klubów koncertowych w Krakowie znajdujący się praktycznie przy samym Rynku – na ulicy św. Tomasza 11.

GATUNEK MUZYKI:
Wydarzenia w klubie obejmują trzy typy koncertów: koncerty autorskich krakowskich zespołów, koncerty gwiazd oraz koncerty coverbandów (piątki i soboty). Główny profil klubu to rock i pop, choć linia ta nie jest zawsze konsekwentnie trzymana (zdarzają się koncerty alternatywne lub nawet metalowe).

LOKAL:
Klub mieści się w lokalu po starym kinie – oznacza to, że jest to największy klub koncertowy w mieście. Główne pomieszczenie wraz z antresolami mieści ok. 700-800 osób (bez stolików) lub 300-400 osób ze stolikami. Oprócz tego klub dysponuje mniejszymi pomieszczeniami oraz trzeba barami. Wystrój utrzymany jest w konwencji „legend rock’n’rolla” (jak sugeruje nazwa).

SCENA I NAGŁOŚNIENIE:
Lizard King to największa scena klubowa w Krakowie. Ma około 12 x 8 m, wysokość 2,5 do 4 m w najwyższym punkcie. Kształt półkolisty. Klub dysponuje nagłośnieniem Ohm, stołem Allen Heath oraz własnym dźwiękowcem.