Centrum Kongresowe ICE Kraków to biznesowa i kulturalna wizytówka miasta. Zlokalizowana w samym sercu Krakowa, pozwala na organizację różnorodnych wydarzeń: od międzynarodowych kongresów, konferencji, sympozjów oraz spotkań biznesowych, przez wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle operowe, teatralne i baletowe, aż po spotkania o charakterze społecznym. Dzieki otwarciu centrum kongresowego Kraków posiada dzis infrastrukturę, która w pełni pozwala cieszyc się z wizyty w stolicy Małopolski: prestiżowy obiekt, bazę hotelową oraz niezwykle zróżnicowaną oferte kulturalną, kulinarną i usługowo-handlową.

ICE Kraków dysponuje trzema głównymi salami: Aydytoryjną, Teatralą oraz Kameralną, mieszczącymi maksymalnie odpowiednio 1915, 600 i 300 osób. Sala Audytoryjna – w układzie częściowej „winnicy” – dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym i architektonicznym jest jedną z najlepszych sal koncertowo-kongresowych w kraju. Na szczególną uwagę zasługuje druga co do wielkości Sala Teatralna: jej składana trybuna pozwala na zwiększenie powierzchni podłogi w przypadku wykorzystania jej na bankiety czy wystawy. ICE Kraków, mogące pomieścić 3200 gości, dysponuje także Salą Kameralną gotową przyjąć 300 osób, która dzięki technologii mobilnej ściany akustycznej może zostać podzielona na dwie sale o pojemności 150 osób każda. Zespół Sal Konferencyjnych z regulowanymi przesuwnymi ściankami oraz przeszklone trzypoziomowe foyer dają możliwość podziwiania panoramy miasta z zamkiem królewskim na Wawelu.
Wokół Centrum Kongresowego znajduje się specjalny układ komunikacyjny obejmujący parkingi naziemne, zatokę autobusową, parkingi dla rowerów oraz dwupoziomowy parking podziemny dla 336 samochodów. najbliższy przystanek komunikacji miejskiej zlokalizowany jest zaledwie 50 metrów od wejścia. Do obiektu można dotrzeć 5 liniami tramwajowymi oraz 20 autobusowymi. Dojazd z lotniska zajmuje około 20 minut, a z dworca kolejowego i autobusowego dotrzeć mozna do ICE Kraków zaledwie w kwadrans.