Nie tak dawno temu zapowiadaliśmy konkursy Krakowskiego Biura Festiwalowego na dofinansowanie lokalnej sceny – a konkretnie artystów grających na żywo w maju, w czerwcu i w lipcu. Artystów takich w pierwszym naborze zgłosiło się ponad dwudziestu. Jury w składzie Tomasz Doksa (Gazeta Magnetofonowa), Magdalena Tutka (Krakowskie Biuro Festiwalowe), Magdalena Wojewoda-Mleczko (RMF Classic) oraz Michał Wójcik (Krakowska Scena Muzyczna), wybrało pięć wydarzeń, którym przyznano dofinansowania (drum roll)

1. Scarfold, Tripis i Six Step Forward w Cementery Pub. Koncert już dzisiaj! Wydarzenie tutaj.
2. Koncert premierowy promujący trzeci, w pełni autorski album zespołu Kraków Street Band – 1 czerwca w Radio Kraków – wydarzenie tutaj.
3. Koncert połączony z kręceniem wideoklipu na 20-lecie zespołu Sublokator – o tutaj
4. Koncert zespołu Metapacek połączony z wernisażem Weroniki Szwarngóg i premierowym pokazem teledysku – klik.
5. Koncert pt. Sleep-In-Sounds – finał sezonu jam sessions Zasypianie z muzyką ambient/chill out na żywo. Wystąpią na nim NPZM, Jaro Tochowicz, Chillag, Oskar Cenkier, When Whispers Expolode.

Gratulujemy zwycięzcom!

Wiadomo, że nie każdy się załapał, ale nic straconego bo przed nami jeszcze dwa nabory. Zachęcamy do składania wniosków – przypominamy, że jest jeszcze do zgarnięcia łącznie 20 tys. zł (2,5 tys. dla artysty).

Więcej informacji o naborach na stronie krakowskich Wianków.

Tutaj grupa na Facebooku gdzie osobiście doradzamy co, gdzie i jak złożyć, żeby było dobrze.

Powodzenia!