W 1966 roku James Brown, obleśny, zarozumiały bufon i poniżający wszystkich dookoła damski bokser zaśpiewał po raz pierwszy słowa  ”this is a man’s world but it wouldn’t be nothing, nothing without a woman or a girl.”. Uroczo!

8 marca zapewnienia o tym jak kobiety niezbędne są światu spływają ze wszystkich stron.

Jeśli jednak nie załapałaś się na goździki, rajstopy czy rozczulające, wysyłane seriami sms-y, mogłaś z pewnością liczyć na swój ulubiony zespół!

Męskie zastępy muzyków z okazji tego wyjątkowego święta w obawie przed utratą przychylności zastępów fanek, wspięły się na wyżyny swojej kreatywności dostarczając użytkownikom facebooka niekończący się potok najwyższej klasy sztuki dedykowanej paniom.

W tym sezonie dominowało klasycznie słowo w każdym wydaniu, nie zabrakło też jednak ambitnych produkcji filmowych, wyjątkowych okazjonalnych utworów muzycznych, intymnych wyznań, czy nawet malarstwa.

Redakcja Kundelka postanowiła przyjrzeć się bliżej publikacjom zespołów.
Stworzyliśmy szybki, subiektywny przegląd top 5 publikacji, które poddaliśmy ocenie żeńskiej części redakcji. Oto co miały do powiedzenia:

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-03-09 140511

-> https://www.facebook.com/meeowpl/videos/vb.406387759390322/1221377351224688/?type=2&theater

Ciężko ocenić, czy zaprezentowany przez męską część zespołu Meeow utwór jest wyrazem ich swobody artystycznej, czy jak niektórzy sugerują: mocnych używek. Pewne jest natomiast, że matczyna opieka Pań twórczości zespołu niewątpliwie służy.
~Puszek

Ruchy iście kocie, co by się w sumie zgadzało. Widać, że wprawy nabierali przez weekend na jednym z krakowskich klubowych densingów. Zdaje się, że nawet jeszcze coś ich po tych balach trzyma.
~Ciapek

Intro rodem z „Śpiewających fortepianów” sprawiło, że moje serce zabiło mocniej. Co prawda, zabrakło imponującej sylwetki imć Rudiego Schuberta, ale trzech muszkieterów z zespołu meeow godnie reprezentuje męski gatunek.
~Pimpek
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-03-09 140609

Inwencja twórcza, własna praca i kwiaty – to co dziewczny lubią najbardziej. 5/5
~ Puszek

Podoba mi się. Gdyby dorzucili do tego rajstopy, to byłabym nawet zachwycona.
~Ciapek

Zdaje się, że ich rysunki przedstawiają kolejno: Margaretki, Tulipany, Róże i obowiązkowo – Goździki. Wszystko to narysowane pewną kreską, z kunsztem, którego nie powstydziłby się sam Van Gogh.
~Pimpek

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-03-09 140734

Otwiera się podręczne lusterko i pojawia smutny wniosek, że Tomek był ładniejszą kobietą od ciebie? Jesteś urażona i twój humor legł w gruzach? Tak oto Sibiga dokonuje selekcji fanek. Jeśli wyglądasz jak Tomek, lub gorzej – nie jesteś targetem, w który mierzą.
~Puszek

W wieku 13 lat wyglądałam dokładnie tak, jak Tomasz wokalista.
~Ciapek

„Jest grzyweczka – jest dupeczka” – Paolo Coelho.
~Pimpek

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-03-09 140624

-> https://www.youtube.com/watch?v=3s6I7HeDuGY

Clodie odkurza film, który przeoczyłam rok temu… niemal 8 minut o tym jak jesteśmy wspaniałe. Na pewno istnieje stan emocjonalny, z którego takie produkcje pomagają się podnieść. Na szczęście mi jest on jeszcze obcy.
~Puszek

Szacunek za zaangażowanie, ale dotrwałam do połowy. 8 minut to prawie połowa odcinka przeciętnego sitcomu, co nie?
~Ciapek

Zespoły muzyczne bardzo często dzięki swojej muzyce pomagają jakoś przetrwać swoim fanom, więc wierzę w sens nagrywania tego typu materiałów.
~Pimpek

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-03-09 140820

Obserwując facebookowe poczyniania Piotrka Madeja z Patrick the Pan, można nabrać uzasadnionych przypuszczeń, że po prostu bardzo lubi on kwiaty. Wiecie… niewiele jest okazji by bezkarnie kupić sobie bukiet będąc mężczyzną.
~Puszek

Poemat Patricka był całkiem milutki. Taki trochę Kochanowski, ale jednak Tuwim. No i ten Kochanowski raczej bardziej z fraszek niż z trenów. W skrócie – szacun.
~Ciapek

Ach, te krakowskie zespoły! Ach, ta kipiąca kreatywność! Ciekawe jak wykażą się dziewczęce zespoły na dzień mężczyzny! Eee… jest taki dzień?