Z takiego, ze wszech miar słusznego, założenia wyszło Off Radio Kraków, które już za tydzień rozpocznie imprezę z okazji swoich drugich urodzin. Już drugich? kiedy to zleciało? Z drugiej strony, tak mocno wryli się w muzyczny krajobraz Krakowa, że ciężko sobie przypomnieć jak to było kiedy ich nie było. 

Ale do rzeczy. Normalne urodziny dwulatka to gumowe zabawki, „oj, jak on pięknie się uśmiecha” i tego typu brednie (proszę wybaczyć jeżeli coś poplątałem, nie znam się na dzieciach). W tym przypadku impreza będzie zgoła inna. Nas cieszy przede wszystkim to, że zagrają na niej krakowscy artyści!
Pierwsza część obchodów odbędzie się 28.01 w Forum Przestrzenie  i będzie się na nią składały koncerty klubowe. Oto zapowiedż organizatorów: w programie m.in. tech-house’owy seans z Danielem Drumzem i prostolinijne disco i funk oraz wyszukany i niebanalny house w wykonaniu DicoMule. Brzmienia z pogranicza techno i IDM zaprezentuje Piotr Figiel, a muzyczne rejony z pogranicza elektroniki i hip-hopu przybliży autor off-owych audycji „Beat Tools” oraz „Mixchange” – Minoo. Herbaciarz – człowiek orkiestra i współzałożyciel projektu MLDVA przedstawi klasyczne tureckie i izraelskie utwory w nowoczesnych beatowo-elektronicznych interpretacjach, a wybuchową mieszankę różnych gatunków muzycznych – od hip-hopu, przez funk, house do garage zagra Kfjatek. Na scenie Forum Przestrzenie pojawi się także Good Paul, absolwent Red Bull Music Academy w Toronto i autor audycji „Red Bull Music Academy” oraz Olivia Ungaro, wyznawczyni kultu płyt winylowych, która najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębie cosmic, prostotę electro i ciepło muzyki house. 

Drugi dzień polecamy szczególnie tym, którzy śledzą gitarowo-aletrantywne klimaty Krakowa. Wykonawców znacie na pewno wszystkich. Tak przedstawia ich jubilat: urodzinowy wieczór w Alchemii zainauguruje Kubaterra – alternatywny projekt Kuby Dobrowolskiego, który inspiracje world music przekuwa na własny unikatowy styl; potem na scenie pojawi się znakomity Patrick the Pan – nagrywający dla wytwórni KAYAX artysta wszechstronny: kompozytor, producent, autor tekstów, piosenkarz, pianista i gitarzysta. Następnie scenę opanują Artykuły Rolne – krakowski zespół z pogranicza noise rocka, psychodelii oraz muzyki improwizowanej. Muzyczny maraton kontynuować będą: formacja Neal Cassady & The Fabulous Ensemble, która na scenie tworzy dźwiękowe kolaże, inspirowane różnymi tradycjami muzycznym, Kaseciarz – zespół który gra „tatusinego rocka z matecznym zadziorem dla pryszczatej młodzieży” i MLDVA – duet producencki i dj’ski zajmujący się muzyką psychofolkową, tureckimi, klezmerskimi brzmieniami. A na zakończenie, do świtu wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych, czyli after party z Kfjatkiem.

No! i to są urodziny! Sto lat, sto lat, niech grają grają nam!