Tym razem nasza czwórka ekspertów dostała do posłuchania i skomentowania coś mocniejszego. Utwór My Way pochodzący z Little Something For You To Choke – debiutanckiej płyty zespołu Killsorrow. Warto było czekać aż osiem lat od powstania kapeli, żeby wydac płytę? Posłuchajcie i oceńcie sami. Możecie też podeprzeć się zdaniem innych.

 

 
 

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=5ZVPuHYSxwU”]

Alexander Čerevka (Slnko Records, LALA Slovak Music Export)

Tego typu tradycyjne granie, ciężkie gitary i brak otwartości na inne gatunki to po prostu nie moja bajka, ale pewnie może się to podobać.

Susanna Fellner (Waves Vienna)

Ciężko mi się wypowiadać na ten temat bo nie pracuję z tego typu muzyką. Ale uważam, że brzmienie jest bardzo energetyczne i dynamika utworu jest bardzo dobra, zwraca uwagę na różne instrumenty przez cały numer.

Boyan Boiadjiev (freelancer, pracował między innymi przy koncertach Stinga, Roxette, Judas Priest, Rogera Watersa…)

Zabójczy numer, podręcznikowa ilość potężnych metalowych riffów i growl, który może wypełniać hale!

Uwielbiam wszystko w tym numerze, od początku dokońca. Zwłaszcza tę zaskakującą wstawkę w okolicach 01:10. Trochę kojarzy mi się z Panterą. W dobrym momencie to wstawili unikając wielokrotnego powtarzania głównego riffu. Dobrze przemyślane. Zarówno muzycznie, jak i tekstowo, numer trzyma się dość popularnego, ale nigdy nudnego przesłania dotyczącego dokonywania wyborów, pokonywania przeszkód i poszukiwania miejsca jednostki w społeczeństwie – co jednoznacznie sugeruje tytuł. Unikałbym jednak sformułowań takich jak “trial of tears”, bo jest zbyt podobne do “trail of tears” co zdecydowanie zmienia znaczenie całości. Ogónie: potężne, melodyjne metalowe pierdolnięcie w niecałe trzy minuty. Poproszę o więcej.

 

Jake Beaumont – Nesbitt (International Music Managers Forum)

Bardzo dobre. Refren mógłby być nieco inaczej zmiksowany, żeby tekst był mocniej zaznaczony. Wokal ma wyraźne tempo i trochę to ginie przez resztę zespołu. Dobrze byłoby usłyszeć miks zrobiony przez kogoś komu powiedziano, że refren musi brzmieć tak, żeby tłum unosił pięści w górę podczas refrenu. Wyśmienicie zagrane i zaśpiewane


A wam jak się podoba ten numer?

Jeżeli chcecie, aby to wasz utwór znalazł się w kolejnym odcinku, to śmiało, piszcie. Tutaj znajdziecie szczegóły.