O pierwszej krakowskiej płycie  w tym roku pisaliśmy już kilka razy, ale z kronikarskiego obowiązku przypomnimy, że mowa o Dizlowym M.I.L.F., który to album zawiera jedenaście wybuchowych, rokendrolowych numerów, które ze snu zimowego obudzą nawet najbardziej zaspane niedźwiedzie. Najpierw posłuchajcie, a potem przeczytajcie co o numerze See You In Hell myślą nasi eksperci.

[bandcamp width=100% height=120 album=1974783048 size=large bgcol=ffffff linkcol=0687f5 tracklist=false artwork=small track=69986915]

Alexander Čerevka (Slnko Records, LALA Slovak Music Export)

Sorry, ale to nie moje klimaty. Dla mnie brzmi to jak klasyczne metalowe granie, ale po prostu do mnie nie trafia.

Boyan Boiadjiev (freelancer, pracował między innymi przy koncertach Stinga, Roxette, Judas Priest, Rogera Watersa…)

Od samego początku zespół dostarcza to co obiecuje jego nazwa i tytuł numeru. Telepiące bebechami brzmienie i świetnie zaaranżowane gitary przynoszą nam ładunek ciężkich riffów i nieco olewczego nastawienia. Czuć tutaj inspiracje wczesnego amerykańskiego thrashu i najlepszych rzeczy Motörhead. Dobry numer na początek setu koncertowego.

Jake Beaumont – Nesbitt (International Music Managers Forum)

Bardzo profesjonalne (w dobrym znaczeniu). Takie połączenie refrenów i zapadających w pamięć melodii w stylu The Offspring z cieniem nieco bardziej konwencjonalnego klasycznego rocka spod znaku Motörhead. Publiczności nie odrzuca takie „klasyczne” brzmienie numeru jeżeli jest on dobry. Ten jest bardzo dobry, więc mam wrażenie, że mają swoją publiczność. Zdjęcia ich postarzają. Ich strona internetowa nie jest zbyt przyjemna w obsłudze (to scrollowanie!), ale mają na niej dużo treści i linków, więc wyglądają na profesjonalistów. Wiek muzyków nie jest problemem w tym gatunku jeżeli idzie za tym autentyczność i jakaś historia grania. Nie ma jednak zbyt dużo informacji na ich temat dostępnych po angielsku. Olać UK, ale wiele rynków, od Hiszpanii po Danię jest zainteresowanych tego typu graniem i ludzie stamtąd mogliby chcieć coś poczytać.

Bardzo energiczne brzmienie, dobry tekst, ale mastering można było zrobić nieco lepiej.


A wam jak się podoba ten numer i nowa płyta Dizla?

Jeżeli chcecie, aby to wasz utwór znalazł się w kolejnym odcinku, to śmiało, piszcie. Tutaj znajdziecie szczegóły.