Legendy i kontrowersje wokół jarocińskiego festiwalu są dowodem na to, jak istotna jest to impreza. Fakt, wiele złego się tam działo, wielokrotnie zmieniana formuła, zadymy, sponsorzy, do których nie dorosła publiczność. Ale nie da się ukryć, że polska muzyka, wyglądałaby bez tego fstiwalu inaczej. Nic więc dziwnego, że konkurs dla młodych kapel czyli Jarocińskie Rytmy Młodych, cieszy się takim powodzeniem. Krakowskie zespoły i w tym roku zgłosiły się licznie, a niektóre z nich, by przejść dalej, potrzebują waszej pomocy.

Sytuacja jest prosta. Z nadesłanych zgłoszeń do drugiego etapu przeszło 50 kapel. Tę pięćdziesiątkę wybrało jury w składzie: Katarzyna Nosowska, Piotr Metz, Artur Rawicz, Michał Wiraszko i Tomasz Jankowski, więc nie w kij dmuchał. Do kolejnego etapu, czyli koncertów półfinałowych (z czego trzy odbędą się w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej), prowadzi głosowanie internetowe, i tutaj pojawiacie się wy. Można oddać tylko jeden głos, więc należy wybierać rozważnie. Ale nie bylibysmy sobą gdybyśmy wam w tym wyborze nie pomogli. Głosujcie na:

The Perfumes

W zgłoszeniu napisali tak: The Perfumes to czwórka młodych muzyków z Krakowa i okolic. Do tej pory wydali dwie płyty: „Wiosnę?” z września 2014 roku oraz „Ostatnie promienie lata” z marca 2017. Zespół ma na swoim koncie występy przed, m.in. The Dumplings, Akurat, Lao Che, Mateuszem Ziółko, Enejem, GrubSonem czy Urszulą. Ich różnorodne inspiracje i charaktery stanowią prawdziwą mieszankę wybuchową. Łączy ich jednak miłość do zgrabnych melodii i radość grania, która przekłada się na energetyczne, niezapomniane koncerty.

Ale od opisu ważniejsza jest muzyka, proszę bardzo:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=_tx-JSboFl8″]

Czechowicz & Borowiec

Tak piszą: Gitarzysta i beatboxer. Eksperymentujemy z muzyką, łącząc ze sobą te dwa skrajne światy. Całość spaja nasza pasja do muzyki elektronicznej. W efekcie powstaje muzyka elektroniczna, połączona z naszymi wokalami, beatboksem, gitarami. Bardzo często improwizujemy na żywo całe koncerty. Kochamy to! A tak brzmią:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=pVAlKkWGhrI&feature=youtu.be”]

Redford

Piszą tak: Redford to magia. Zespół jest polską odpowiedzią na brytyjską muzykę, z niej czerpie najwięcej inspiracji. Klimat panujący na koncertach, emocje płynące z nagrań to czyste czary. Cała pasja, którą muzycy z Redforda mają w sobie to napęd w drodze na Wembley. Redford jest laureatem zeszłorocznej edycji Festiwalu Suportów, konkursu Ibis, tu mieszka muzyka. Na koncie zespołu znajdują się wspólne występny na jednej scenie m.in. z Reyem Wilsonem z zespołu Genesis, zespołem Perfect. Redford wziął udział również w serii koncertów Sofar Sounds. A grają tak:

 [youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=Orv6cdgp2iM”]

No, to teraz już wiecie co z nimi zrobić. Czas jest tylko do najbliższego piątku, więc do roboty!