Serio. To nie tylko slogan. Naprawdę uważam, że powinniście zostawić ajfony i fejsbuki i wyjść z domu posłuchać żywej muzyki, porozmawiać z ludźmi, wypić wino i pobyć razem. Słucham? Nie wiecie gdzie? A, to proszę bardzo. Tydzień zaczniemy z hukiem. W Rotundzie zagra Outre, Fleshworld i Oranssi Pazuzu. Uprzedzamy, to nie jest koncert dla ludzi zakotwiczonych mentalnie w jednym gatunku muzycznym. Będzie się tam działo dużo rzeczy, których nie da się sklasyfikować gatunkowo.

W środę, w Centrum Kongresowym ICE wystąpi BIlly Cobham Band. Pewnie wiecie, ale i tak przypomnimy, że Billy Cobham to facet, który zasiadał za perkusją między innymi u Milesa Davisa czy The Mahavishnu Orchestra.

17.03 zapraszamy do klubu Piękny Pies gdzie zagraja dwa warte uwagi krakowskie składy: Stonerror i Milion Much. Oba znacie, więc wiecie, że to będzie dobry koncert. Tymczasem w klubie Studio, tego samego wieczoru, swój nowy album solowy promować będzie Piotr Rogucki. Bramka numer trzy  znajdzie się w czwartek w Alchemii. Tomek Lipiński z zespołem zagra tam numery ze swojej najnowszej, mocno niedocenionej płyty, ale nie zabraknie też największych przebojów Tiltu, Brygady Kryzys czy Fotoness. Wybór należy do Was, ale zapewniamy, że zonka nie ma nigdzie.

Weekend, tradycyjnie, naładowany koncertami do granic wytrzymałości. Na piątek, nieco przewrotnie, polecimy koncert mały, intymny. W Cafe Szafe zagra zespół Synapsy. Jak wiecie nie ma tam zbyt wiele miejsca, ale dzięki temu jest zawsze ciepło i przyjemnie. W sobotę w Zaścianku zagra Hatbreakers. Przedstawiać ich chyba nie trzeba bo to uznana marka, nie tylko na krakowskim rynku. Jeżeli jednak chcecie czegoś bardziej popularnego to w Hali Wisły odbędzie się organizowany przez Galicja Productions koncert pod nazwą Wiosna Fest. Zagrają: Happysad, Enej, Organek, Luxtorpeda, OCN, Glass Ballerina oraz Clödie.

Tydzień można zakończyć juwenaliowymi elimiacjami w klubie Żaczek, odmienioną Mariką w Fortach Kleparz lub powracającego nowym albumem O.S.T.R.ego w Kwadracie. Nic tylko wybierać. Bawcie się dobrze.