Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Ark Ovrutski Trio, Piec’ Art: Jazz w nowojorskim wydaniu. Basista pracował jako muzyk sesyjny z wieloma artystami tamtejszej sceny.

Wtorek, 12 grudnia 2017r.

Charytatywnie dla Wandy, Zet Pe Te: Celem koncertu jest zbiórka pieniędzy dla cierpiącej na nowotwór oka Wandy Babińskiej. Wystąpią m.in. Ady Punkoustix, Julia Mikołajczak czy Flatmind.

Środa, 13 grudnia 2017r.

Leszek Żądło European Art Ensemble, Piec’ Art: O nastrój na Szewskiej zadba polsko-berliński kwintet uznanych jazzmanów.

Piernikowski, Alchemia: Raper wykona materiał z drugiej solowej płyty, zatytułowanej No Fun.

ŚCIEK/SEWAGE Openclose, Warsztat: Na tym wydarzeniu dojdzie do polilogu – wypowiedzi wielu osób na raz. Na scenie pojawią się: Muozik, Sajjra, Szmidt oraz Wł-Wył.

Czwartek, 14 grudnia 2017r.

Fresh Start, Szpitalna 1: Nowy cykl imprez na klubowej mapie Krakowa. Inaugurację uświetnią Trousseaux, Kowa i K Name.

Mr. Moon/High Horse, Apoteka: Pub przy Meiselsa przeniesie się do lat 90. Sprawcami będą dwa krakowskie zespoły, stawiające przede wszystkim na gitary.

Sun Dance, Alchemia: Krakowscy stonerowcy po raz pierwszy pochwalą się wydanym dzisiaj krążkiem – Manitou. Ich gośćmi będą Moanaa i Death Swingers.

Piątek, 15 grudnia 2017r.

One Piece Of Sugar, Schizofrenia: Po kilkuletniej przerwie krakowski zespół wraca do koncertowania. Kwartet zaprezentuje również kilka nowych, rock’n’rollowych utworów.

Sam Som/Praxidike, Cemetery Pub: Na Grodzkiej tradycyjne, ciężkie granie. Wykonawcy obiecują zelektryzować naszą rzeczywistość.

Steve’n’Seagulls, Kwadrat: Grupa country wykona m.in. materiał z najnowszej płyty pt. Brothers In Farms. Gościem Finów będzie The Freeborn Brothers.

Sobota, 16 grudnia 2017r.

Brodka, Studio: Artystka wykona repertuar składający się z piosenek z trzech ostatnich płyt.

Piotr Domagała Trio, Harris Piano: Flamenco jazz z elementami popu. Gitarzyście towarzyszą multiinstrumentalista Oleg Dyyak oraz Leszek Wiśniowski na instrumentach dętych.

Wolne Serce, Serce: Lżejszy rock, który pomaga Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Na scenie przy Krakowskiej pojawią się Simple Pleasures, Apple Fields i Blunt Razor.

Niedziela, 17 grudnia 2017r.

Acid Drinkers, Kwadrat: Kwasożłopy zawitają do Grodu Kraka w ramach trasy In Thrash We Trust. W roli supportu wystąpią Quo Vadis i 230Volt.

O.S.T.R., Forty Kleparz: Jedną z propozycji na niedzielny wieczór jest koncert łódzkiego rapera. Jego gośćmi będą The Blu Mantic i Haarpagans.

Pod Specjalnym Nadzorem, Chicago Jazz: Kolejny występ krakowskiej grupy – tym razem zagrają w klubie przy Sławkowskiej.