Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Poniedziałek, 4 grudnia 2017r.

Alex Maksymiw Quartet, Piec’ Art: Berliński artysta proponuje jazz w nieoczywistym, opartym na wibrafonie wydaniu. Powtórka koncertu tradycyjnie na drugi dzień.

Wtorek, 5 grudnia 2017r.

Bell Baronets/Pablo Infernal, Cemetery Pub: O dobrą zabawę zadbają dwa szwajcarskie zespoły. Ich cel jest jeden: oszołomić wszystkich przybyłych.  

Rebel Riot/Madred, Pod Ziemią: W ulicę Miodową uderzy metalowy piorun prosto z Finlandii. Dla Madred będzie to pierwszy kontakt z polską publicznością.

Środa, 6 grudnia 2017r.

Carlo Morena Duo, Piec’ Art: Włoski pianista przeszczepia na europejski grunt amerykańskie trendy jazzowe.

Tabu, Zet Pe Te: Coś dla fanów elektryzującego reggae. W Mikołajki Dolne Młyny rozbrzmią dźwiękami instrumentów dętych.

Czwartek, 7 grudnia 2017r.

Bożyk Trio, Boss Garage: Na Piłsudskiej wyjątkowo zapanuje klimat jazzowy. W głównej roli znany bywalcom krakowskich klubów pianista.

Chupacabras, Alchemia: Krakowski zespół zaprezentuje repertuar z najnowszej, dobrze przyjętej płyty – Dom. Podczas występu będzie miała miejsce premiera teledysku do utworu Klasztor.

Ketha / Merkabah / So Slow, Zet Pe Te: Obecność obowiązkowa dla wielbicieli awangardowego metalu i wszelkich eksperymentów z hardcorem.

Piątek, 8 grudnia 2017r.

Essex/Negativ, Serce: Wieczór drum’n’bassu i trapu przy Krakowskiej. Essex pochwali się materiałem z tegorocznego albumu, zatytułowanego Dualizm.

Nauka o Gównie/Do Góry Nogami/Samsara 11, Apoteka: Surowa, niepohamowana energia może wyrządzić krzywdę „niedzielnym” koncertowiczom. Na jednej scenie spotkają się weterani i nowe pokolenie punka.

Phidelity, Awaria: Polsko-wiedeński zespół swoimi hard rockowymi riffami zabierze nas z powrotem do lat 80.

Sobota, 9 grudnia 2017r.

NIPU, Stary Port: Na Straszewskiego zapanuje klimat zalatującego bluesem rocka. Krakowska marka obiecuje rozrywkę w klimatach twórczości Ignacego Krasickiego.

Tobacco Bones, Oliwa: Alt-rockowcy wracają do miejsca swojego scenicznego debiutu. Zespół pochwali się m.in. materiałem z nadchodzącej epki pt. Crooked Claws.

Witalis Band, Schizofrenia: Inna propozycja na sobotę to klimat jazzu i bluesa. Na Topolowej zagrają stali bywalcy podwawelskich scen.

Niedziela, 10 grudnia 2017r.

Cherry cat in Italy, Drukarnia: Krakowski zespół szykuje niespodziankę związaną ze zmniejszającą się liczbą płyt. Więcej szczegółów za tydzień na Nadwiślańskiej.

Daria Zawiałow, Forty Kleparz: Artystka promuje najnowszy krążek, zatytułowany A Kysz!. Jej gośćmi będą Kasia Lins oraz Live Electro Therapy.