Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Poniedziałek, 27 listopada 2017r.

Gogol Bordello, Studio: Nowojorscy alt-rockowcy wracają do Grodu Kraka z promocją albumu Seekers and Finders. Ich gościem będzie grupa Lucky Chops.

Granie na Szczekanie, Filharmonia Krakowska: W gmachu przy Zwierzynieckiej wystąpią m.in. Motczyńscy Piano Duo czy Maria Żełobowska-Orzechowska. Koncert charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Wtorek, 28 listopada 2017r.

Marie Kruttli Trio, Piec’ Art: Szwajcarski zespół gra artystyczny jazz, inspirowany twórczością kompozytorów impresjonistycznych. Tercet wystąpi na Szewskiej także następnego dnia.

Środa, 29 listopada 2017r.

Asaf Avidan, Studio: Izraelski artysta blues rockowy pochwali się ostatnim krążkiem pt. The Study On Falling.

Sunrise Avenue, Kwadrat: Fińscy pop rockowcy nie wydają się znudzeni koncertowaniem w Polsce. Zespół promuje najnowszą płytę – Heartbreak Century.

Czwartek, 30 listopada 2017r.

Beltaine, Alchemia: Na Estery folkowe skrzypce i akordeon połączą się z intrygującą elektroniką. Koncert z okazji 15-lecia istnienia grupy.

Ireneusz Pałac Sekstet, Piwnica pod Baranami: Smooth jazzowy zespół łączy w swoim repertuarze utwory autorskie i kompozycje takich mistrzów, jak Freddie Hubbard czy Chick Corea.

Young Stadium Club, Szpitalna 1: Łódzki kwartet uprawia indie pop z dużą dozą prądu. W Krakowie zaprezentują materiał z debiutanckiego albumu pt. Everything Everyone Everywhere.

Piątek, 1 grudnia 2017r.

Astrid Lindgren/Glamour/Wolves At The Door/Wonderful Life, Warsztat: Na Zabłociu jak zawsze nie zabraknie punk rocka w mniej lub bardziej ekstremalnych wydaniach. Jak co roku koncert wspiera krakowską organizację Food Not Bombs

Cheap Tobacco, Harris Piano: Bluesowy zespół wraca na występ do rodzinnego miasta. Kwartet pochwali się nowym perkusistą – Bartkiem Kołodziejskim.

Foad Fest vol. I, Zet Pe Te: Pierwsza edycja festiwalu skupionego wokół najczarniejszych i najbardziej śmiercionośnych odmian metalu. Pierwszego dnia na Dolnych Młynach usłyszymy Mord’A’Stigmata, Medico Peste, Ulcer, Deivos, Cień i Spatial.

Sobota, 2 grudnia 2017r.

Foad Fest vol. II, Zet Pe Te: W drugim dniu festiwalu wystąpią Arkona, Pandemonium, Offence, Hellspawn, Embrional i Hate Them All.

Karol Ochodek & Łukasz Pietrzak, NielubięPoniedziałków: Okazjonalny duet bluesowy, składający się z gitarzysty-wokalisty Koszau i harmonijkarza, występującego z Hot Tamales Trio czy The Silver Owls.

The Poisoned Hearts, Supernova: W sobotę Kraków nawiedzi nowa fala i nowy romantyzm. Warszawskie trio wykona m.in. utwory z najnowszej płyty – Eternal Hunger.

Niedziela, 3 grudnia 2017r.

Antoni Krupa, Boss Garage: Początek cyklu Bluesowych Niedziel w lokalu przy Piłsudskiego. Inaugurację uświetni znany i lubiany krakowski artysta.

Damian Syjonfam, Alchemia: Świdnicki artysta przemyca do reggae potoczny język i elektroniczne wtręty. Wystąpi razem z Dominikiem Muszyńskim z Wadady i Sebastianem Wawrętym z Irie Gunz.

Rastafajrant, Apoteka: Cieszyński zespół reggae rockowy pochwali się piosenkami z debiutanckiej epki, zatytułowanej Dżob Marley.