Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Wtorek, 31 października, 2017r.

Halloween Metal Party, Pod Ziemią: Na scenie przy Miodowej wystąpią TEH, Broken Whispers oraz Krakusy z Overflow i Jerny. Mile widziane stroje okolicznościowe.

King Dude/The Ruins Of Beverast/Caronte, Zet Pe Te: Na Dolne Młyny wraca dark folk i black metal. Wszystkie grupy pochwalą się materiałami z niedawno wydanych krążków.

Środa, 1 listopada 2017 r.

Giuliano Parisi, Piec’ Art: Trio pod przewodnictwem włoskiego pianisty praktykuje klasyczny jazz. Grupa wystąpi przy Szewskiej także następnego dnia.      

Mirosław Czyżykiewicz, Cmentarz Rakowicki: Okolicznościowy koncert wykonawcy piosenki literackiej. Artysta wystąpi przy wejściu od strony ul. Prandoty.    

Czwartek, 2 listopada 2017r.

Blackprint, Chicago Jazz: Duet zaprezentuje polskiego i zagranicznego rocka w autorskich, akustycznych aranżacjach.

Grand Magus, Kwadrat: Koncert szwedzkich metalowców, wciąż promujących zeszłoroczny krążek pt. Sword Songs. Ich gośćmi będą Belgowie z Evil Invaders oraz Australijczycy z Elm Street.

Piątek, 3 listopada 2017r.

1984, Apoteka: Legendarni nowofalowcy wracają do Grodu Kraka. Rzeszowski zespół wystąpi w oryginalnym składzie.

Amusing Companions, Harris Piano: Psychodeliczny swing w krakowskim wykonaniu wraca na Rynek Główny.

Cuda, Alchemia: Pod tą ciekawą nazwą kryje się electro duet Adrianny Styrcz (Sinusoidal, Jazz Blaster) i Goorala (Górny, Psio Crew).

Džuki, NielubięPoniedziałków: Uliczny pieśniarz śpiewający obrazy w barwach folku, słowackiej muzyki ludowej i poetyckiego bluesa.

The World, Warsztat: Kalifornijczycy inspirują się punkiem i funkiem z dawnych lat, ale obiecują katapultować publiczność w odległą przyszłość.

Sobota, 4 listopada 2017r.         

So FLow, Alchemia: I ten koncert polecamy szczególnie bo to premiera długo wyczekiwanej płyty!

CETI, Boss Garage: Uznana marka polskiego metalu promuje zeszłoroczny album – Snakes Of Eden. Gościem zespołu będą krakowscy weterani z VooDoo.

Cocotier, Stary Port: Krakowskie trio w swojej twórczości łączy elementy gypsy jazzu i flamenco. Grupa wykonuje zarówno covery, jak i własne kompozycje.

GremiumEvent vol. VI, Apoteka: Głównym bohaterem wieczoru będzie znany z występów w krakowskiej grupie Fuzja Jkp Brzezin. Hip-hopowiec pochwali się świeżutką płytą pt. Sam na sam. Oprócz niego przy Meiselsa pojawią się także AsymetriA, Wodzu, Cas Elita i WDP.

Human.exe, Schizofrenia: Na Topolowej spotkają się trzy style z trzech krajów. Rzeszowski Tension Zero porusza się w klimatach progresywnego rocka, białoruski Weesp to alternatywny metal, a Niemcy z Redlake Circus zgłębiają tajniki psychodelicznego grania.

The Heavy Clouds/Brain’s All Gone, Cemetery Pub: Muzyka to jedna z niewielu dziedzin umożliwiających współpracę Krakowa i Warszawy. Dwa tercety razem rozgrzeją publiczność zebraną przy Grodzkiej.

Niedziela, 5 listopada 2017r.

Karl Culley, Piękny Pies: Mieszkający w Krakowie Anglik uprawia metafizyczny folk pop, który prezentuje wyłącznie przy pomocy gitary akustycznej i własnego głosu.    

Niogi, Piec’ Art: Niemiecko-izraelski kwartet porywa publiczność jazzowym fusion. Jak to często bywa w Piec’ Arcie, powtórka koncertu na drugi dzień.