Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Poniedziałek, 16.10.2017

Kroke i przyjaciele, ICE Kraków Centrum Kongresowe: Ćwierćwiecze istnienia zespół świętować będzie w towarzystwie znamienitych gości: Anny Marii Jopek, Tomasza Stańko, Zohara Fresco i Sławka Bernego.

Mike Watt &Il Sogno Del Marinaio + Pochwalone, Alchemia: Basista, który współpracował między innymi z muzykami Sonic Youth, Beastie Boys, Soul Asylum, Porno for Pyros czy The Stooges i trudne do sklasyfikowania gatunkowego trio Pochwalone – czego chcesz więcej?

Wtorek, 17.10.2017

Janusz Radek, Filharmonia Krakowska: Koncert promujący album Kim Ty Jesteś Dla Mnie, na którym Janusz Radek kolejny raz wyśpiewa najpiękniejsze wiersze Haliny Poświatowskiej.

Hang Em High, Zet Pe Te: Międzynarodowe trio dowodzone przez Radka Bednarza znanego również z wrocławskiej Miloopy. Panowie zaprezentują materiał z najnowszej płyty  Tres Testosterones i będzie to coś dla każdego fana nieoczywistych dźwięków. Polecamy!

Środa, 18.10.2017

Tymon Tymański, Apoteka: To niby ma być One Man Show, ale nie dajcie się zmylić temu określeniu, bo po pierwszy wystąpi jeszcze kwintet Doppelganger, a po drugie Tymon swoją energią i ekspresją mógłby obdzielić ze trzy tuziny „normalnych” ludzi, więc nie spodziewajcie się piosenek przy ognisku.

Czwartek, 19.10.2017

Holak, Szpitalna 1: Pół duetu Małe Miasta, a wcześniej gitarzysta w Kumka Olik. Oto kolejne wcielenie Mateusza Holaka, trzeba dodać: kolejne udane wcielenie.

Piątek, 20.10.2017

Smolik i Kev Fox, Teatr Variete. Sygnowana nazwiskami obu Panów płyta sprzedawała się świetnie a, sądząc po wszystkim czego panowie się dotykają – koncert będzie przedni.

Wicked Heads, Ośrodek Kultury im C.K. Norwida. Premiera płyty Superheroes połączona z wystawą niezwykłych prac Łukasz Lendy (który, miedzy innymi, zaprojektował okładkę tej płyty) to wyjątkowa okazja, żeby na żyw przekonać się jaki materiał jest na tym albumie. Patronujemy i polecamy!

Killsorrow, Klub Studio: Dla miłośników cięższego grania polecamy powracające po krótkiej chwili ciszy krakowskie Killsorrow. Tym bardziej warto bo koncert odbędzie się w nowowyremontowanym (no dobra, postawionym od nowa) Klubie Studio.

Sobota, 21.10.2017

Czesław Śpiewa, Teatr Variete. Tego gościa chyba nie trzeba reklamować. Spodziewajcie się materiału z najnowszej płyty, ale pewnie nie obędzie się bez największych przebojów z jej poprzedniczek.

Przystanek Mistrzejowice, DK im. A. Bursy: Konkurs konkursem, ale to przede wszystkim koncert. Zagra sześć zespołów i coś nam mówi, że (jak co roku) będzie można tam znaleźć coś dla siebie. Również polecamy i również patronujemy.

The Stubs, Alchemia: wygląda na to, że to już ostatnia okazja by zobaczyć zespół na żywo. Tytuł wydanego przed momentem albumu Let’s Die mówi sam za siebie.

Niedziela, 22.10.2017

Kult, Teatr Łaźnia Nowa: niekończąca się pomarańczowa trasa Kultu kolejny raz odwiedza Kraków.

Natalia Przybysz, Forty Kleparz: koncert promujący niezwykle szczery album Światło nocne.

Marek Dyjak, Teatr Variete. Trasa promująca album Pierwszy śnieg, oby ten tytuł nie okazał się proroczy…