Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

MURAL – 2 października, 21:00, Piec’ Art

Nowojorskie trio jazzowe czerpie m.in. z muzyki klasycznej, japońskiego folkloru i rytmów południowoamerykańskich. Grupa wystąpi na scenie przy Szewskiej także we wtorek o tej samej porze.

Szczypka/Kowalewski/Pałka – 2 października, 21:30, U Muniaka

Trójka muzyków połączy siły dla publiczności spragnionej nowych jazzowych doznań. Panowie wystąpią przy Floriańskiej również we wtorek.

Kontradikshn/The Poisoned Hearts – 3 października, 20:00, Apoteka

Słoweńcy z Kontradikshn zaprezentują oryginalne utwory z pogranicza rocka i electro. Z kolei The Poisoned Hearts to new wave, który wyrzekł się automatycznych aranżerów.

Ricky Harsh – 4 października, 18:00, Cemetery Pub

Coś dla fanów rock’n’rollowych podróży przez zamglone, brudne krajobrazy. Szwajcarskie trio najlepiej czuje się w stylistyce grunge.

DENOI – 4 października, 20:00, Apoteka

Czeski kwartet eksperymentuje na polu heavy metalu i elektronicznych dance beatów. Swoją twórczość określa więc mianem dance metalu – to jeden z powodów ich rosnącej popularności.

Credo – 5 października, 19:00, Drukarnia

Dynamicznie czy balladowo – zawsze z rockowym pazurem i polskim tekstem. Chrzanowski zespół gra wyłącznie autorskie kawałki.

KAUAN – 5 października, 20:00, Apoteka

Ambientowy doom metal z dodatkiem klawiszy i skrzypiec. Choć członkowie zespołu wywodzą się z Ukrainy i Rosji, to bardzo dużo utworów śpiewanych jest po fińsku.

Klub 5 Lipca – 5 października, 21:30, Chicago Jazz

Utwory własne, covery, niespodzianki, ale przede wszystkim szczerość – to obiecuje krakowski zespół. Występ sekstetu jest idealną opcją dla wielbicieli miejsc, w których rock styka się z soulem.

Mike Parker’s Meta – 5 października, 21:30, Harris Piano

Nowa formacja nowojorskiego basisty, słynącego z łączenia jazzu z art. I hard rockiem. Meta to pierwsze występy Parkera z klawiszami, na których zagra Dominik Wania.

Aetherall, Silent Jester, Selfdestruction, Mordor – 6 października, 18:00, Cemetery Pub

Na Grodzką spadnie podkarpacko-lubuska mieszanka agresywnego metalu. Aetherall pochwali się nagranymi we wrześniu utworami.

Soulstone Gathering Festival 2017 dzień I – 6 października, 18:00, Zet Pe Te

Psychodeliczny, bluesowy, krautowy, thrashowy – to tylko parę nastrojów, które panować będą w czasie pierwszego dnia festiwalu. Na scenie krakowski Taraban, Finowie z Kairon; IRSE! I Death Hawks i szwajcarski monkey3. Gwiazdą wieczoru będzie grecka grupa Naxatras.

Grunt Aby Głośno – 6 października, 19:00, Warsztat

Nowy cykl imprez na Zabłociu. W programie m.in. grungecore, yass czy alternatywa, więc na nudę nie będzie można narzekać. Pierwszą edycję uświetnią Lunapar, AveCaesar, Katie Caulfield i Nameless Creations.

NOVVA/All We Left Behind – 6 października, 19:00, Boss Garage

Jeśli ktoś chce się przekonać, czym jest progresywne disco polo, to w sobotę nie może go zabraknąć przy Piłsudskiego. Krakusy z NOVVY zaprosili do wspólnego występu kolegów z Jarosławia.

Altair/Wilcore – 6 października, 20:00, Apoteka

Power progowcy z włoskiego Altair pochwalą się tegorocznym dziełem – Descending: A Devilish Comedy. Z kolei Chorzowianie pokażą, jak łączyć rozmaite gatunki metalu z rapem.

Immortal Onion – 6 października, 20:00, Piwnica Pod Baranami

Gdańskie trio przedstawia minimalistyczne podejście do połączenia jazzu, elektroniki, a nawet progresywnego metalu. Usłyszymy utwory z debiutanckiego albumu pt. Ocelot Of Salvation.

My Way – 6 października, 20:00, Pod Ziemią

Kolejna propozycja na pierwszy w roku akademickim piątkowy relaks. Myślenicki zespół prezentuje różne oblicza blues rocka.

Püdelsi – 6 października, 20:30, Oliwa

Zespół wraca na występ do rodzinnego miasta. W planach największe przeboje, jak również utwory z tegorocznego krążka Über Alles.

George Dorn Screams – 6 października, 21:00, Alchemia

Alternatywno-shoegazowe show, zbudowane na fundamentach post rocka. Bydgoski zespół skupi się przede wszystkim na zeszłorocznej płycie, zatytułowanej Spacja kosmiczna.

Magic Juice – 6 października, 21:30, Harris Piano

Krakowska grupa proponuje disco-funk z oldschoolowym groovem. Nie będzie stolików, więc nawet nie myślcie o tym, żeby nie tańczyć. Mile widziane stroje z lat 70.

Soulstone Gathering Festival 2017 dzień II – 7 października, 18:00, Zet Pe Te

Druga noc festiwalu stanie pod starym, dobrym znakiem sludge i stoner doomu. Przy Dolnych Młynów pojawią się Dopelord, BelzebonG, Somali Yacht Club i SUMA. Finałem będzie występ szwedzkiego Greenleaf.

AlcoholicA – 7 października, 19:00, Boss Garage

Jak sami zapowiadają, tym razem będzie 50% Alcoholiki i 50% Metalliki. Zespół zaprezentuje utwory z tegorocznej, debiutanckiej płyty pt. Sub Zero.

Erith – 7 października, 19:30, Piękny Pies

Porównywana choćby do Björk artystka improwizuje, tworząc i modyfikując poszczególne utwory w czasie koncertu. Jej gościem będzie krakowski multiinstrumentalista Carsky.

Bass Station B-Day – 7 października, 21:00, Warsztat

Całonocne dub granie po raz pierwszy odbyło się w Warsztacie w październiku zeszłego roku. Tym razem publikę rozgrzeją Brytyjczycy z King Alpha Sound System. Supportować ich będą Słowacy z Dub Settlers HiFi.

KSW 4 Blues – 7 października, 21:00, Chicago Jazz

Temu koncertowi nie oprze się żaden fan klimatów delty Missisipi. Trio prezentuje autorską muzykę, czerpiącą z klasyków bluesa.

NIC #07 – 7 października, 22:00, Szpitalna 1

Ambient i techno pod hasłem „Mors est aeternum nihil sentiendi receptaculum”. Za stołami usiądą Serbowie z Ontal, gdański duet OTHK oraz krakowskie Libront i KTLH Live.

Madame Jean Pierre – 8 października, 21:00, Harris Piano

Krakowsko-śląska formacja wykonuje inspirowany nowoczesnym brzmieniem warm jazz, który zawsze przeradza się w żywiołowe improwizacje. Grupa zaprezentuje kompozycje z zeszłorocznego albumu LETE.