Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Stillborn Slave/Crawford – 28 września, 18:00, Cemetery Pub

W czwartek na Grodzkiej wystąpią hard- i metalcore’wocy rodem z Francji. Do wspólnej zabawy zaprosili także nowosądecką grupę Broken Whispers.

Karolina Linowska – 28 września, 19:00, Boss Garage

Młoda krakowska artystka obraca się w środowisku electropopu. Autorskie kompozycje zaprezentuje razem z Piotrem Klimą (gitara), Mateuszem Kopciem (klawisze) i Tomkiem Baranem (perkusja).

Magia Marzeń VI – 28 września, 19:00, Alchemia

Kolejna edycja koncertu organizowanego przez Fundację Mam Marzenie. Na scenie pojawią się Azzja Az, Sandra Mika oraz Karol Dziedzic. Gwiazdą wieczoru będzie Renata Przemyk.

polemica – 28 września, 21:00, Warsztat

W czwartek na Zabłociu pojawi się włosko-amerykańska grupa thinkrockowa, złożona z byłych członków kapel działających na Półwyspie Apenińskim. Koncert odbędzie się w ramach drugiej europejskiej trasy zespołu.

Perpetuum Mobile – 28 września, 22:00, Szpitalna 1

Nowy cykl imprez z muzyką eksperymentalną i post-dance. Na inauguracji pojawią się: KXLT, outta_8, Lete, low thoughts i FM2.

In Silent – 29 września, 19:00, Schizofrenia

W sobotę przy Topolowej wystąpią death metalowcy z ponad dwudziestoletnim stażem. Świętokrzyski zespół promuje najnowszy album – Martwy dopływ Wisły.

Life Scars/ Vodka Vtraiom/ Wonderful Life/ Dzień Po Dniu – 29 września, 19:00, Warsztat

Piątek w Warsztacie będzie świętem hardcore punku. Na scenie swoją pierwotną energię muzyki uwolnią zespoły z Bielska Białej, Lublina i nieco egzotycznego Tbilisi.

Southern Discomfort #49 – 29 września, 19:00, Apoteka

Ta odsłona SD obfitować będzie w złowrogi metal. Na scenie przy Meiselsa pojawią się nowojorczycy z Black Anvil, a także Ślązacy z Mentora i Brüdnego Skürwiela.

Vinyl Rhythm – 29 września, 20:00, Stary Port

Dla tych, którym zdarza się zatęsknić do rock’n’rolla lat 50. i 60., nawet jeśli urodzili się całe pokolenie później. Krakowski zespół wykona najsłynniejsze klasyki gatunku.

Wildhunt/Raging Death – 29 września, 20:00, Cemetery Pub

Są tu jacyś fani thrash metalu? W piątek do Krakowa zawita wiedeński, oldschoolowy kwartet. Ich gośćmi będą Ślązacy z Raging Death.

JazZoom – 29 września, 21:00, Chicago Jazz

Swing połączony z melancholijnym bluesem i latynoskim zacięciem. Krakowski zespół pod przewodnictwem Kasi Zawieracz pochwali się tegorocznym krążkiem, zatytułowanym Podróż.

Chango – 29 września, 21:30, Harris Piano

Członkowie szczecińskiego kwartetu wydali debiutancki album dopiero w zeszłym roku, ale maja już na koncie występy na najważniejszych jazzowych festiwalach kilku krajów. Zapewniają, że w ich muzyce każdy odnajdzie to, co chce usłyszeć.

Playmate Sauna – 29 września, 22:30, Szpitalna 1

Gratka dla wszystkich fanów dance’u, house’u i techno. O dobrą zabawę zadbają CEM, Cris Mouton, Eltron John, Matik Automatik i biøs.

Fate Mystified – 30 września, 19:00, Schizofrenia

Krakowskie tercet progresywno-metalowy pochwali się materiałem umieszczonym na nowej płycie, ale także całkiem premierowymi nagraniami. Ich gościem będzie łączący ciężkie brzmienie z elektroniką Lecter.

Five Wounds, Rawcvlt, Decline – 30 września, 19:00, Boss Garage

Sobotnia noc na Piłsudskiego zagotuje się od czarnego metalu. Na scenie oprócz Krakusów z Five Wounds pojawią się Ślązacy z Decline i Słowacy z Rawcvlt.

Łydka Grubasa/Twoyastara of Death – 30 września, 19:00, Zaścianek

Będzie głośno, rockowo i z jajem. Olsztyńska Łydka Grubasa promuje nowe wydawnictwo – O-dur C-ból.

EX UAJ ZED – 30 września, 20:00, Apoteka

Zespół z Grodziska Wielkopolskiego nie boi się eksperymentów z brzmieniem. Można próbować określić ich jako rock, ale każda z ich płyt to osobna historia.

Lacerated and Carbonized/ Formis – 30 września, 20:00, Warsztat

Jeśli gdzieś w Krakowie grany jest black metal, to w innym miejscu usłyszeć można death metal. Publiczność rozgrzeją Brazylijczycy z L.A.C. oraz sosnowiczanie, którzy promują swój trzeci album pt. Chaozium.

Remont basu special edt. – 30 września, 21:00, Zet Pe Te

Wraca największa krakowska impreza Drum and Bass. Miksować będą m.in. The Upbeats, Aphrodite, Ravager, Partizans Crew czy Gretzky.

Piotr Wojtasik Quartet – 30 września, 21:30, Harris Piano

Skupiony wokół trębacza kwartet proponuje własne kompozycje neo-bop z nawet bardziej swobodnym podejściem. Ciekawą cechą ich muzyki jest brak wyraźnie nadanego rytmu perkusji.

The Troglodyte Trip/ Superficial – 30 września, 22:00, Alchemia

Inauguracja cyklu imprez o nazwie BULLEITPROOF Presents. Winyle pokręci włoski duet The Troglodyte Trip, mieszający korzenną muzykę Afryki z porządną elektroniką. Kroku dotrzyma im mistrz elektrycznego soulu – Superficial.

We Are Radar – 30 września, 22:33, Szpitalna 1

Pierwsza po wakacjach impreza z tego cyklu. Główną gwiazdą będzie włoski DJ Simoncino. Oprócz niego zagrają Earth Trax, Chino, Olivia i Kinzo Chrome.

Be Under Arms – 1 października, 18:00, Cemetery Pub

Na koniec weekendu odpowiedni okazać się może groove metal. Rosjanie pochwalą się świeżutkim albumem Evil Tales Of The Northern Country.

Believe – 1 października, 18:00, Zaścianek

Niedziela na Rostafińskiego rozbrzmi rockiem progresywnym. Warszawiacy zaprezentują nadchodzący album pt. VII Widows.