Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Grai/SatanaKoz
ël/Anabioz – 18 września, 18:00, Jazz Rock Cafe

Jeśli interesują Cię klimaty folk metalu z domieszką najcięższych brzmień, to jest to wydarzenie dla Ciebie. Przy Sławkowskiej wystąpią trzy zespoły prosto z Rosji.     

Smuteční Slavnost/Løvve/Lavra – 18 września, 20:00, Warsztat

Tydzień na Zabłociu rozpocznie się od mieszanki punkowo-blackmetalowej. Zarówno czeskie zespoły, jak i francuskie Løvve zagrają materiał z wydanych w tym roku płyt.

Brain Donation/Dirty Sound Magnet – 19 września, 18:00, Cemetery Pub

Początek rockowo-metalowego maratonu na Grodzkiej. Promujący płytę Western Lies Szwajcarzy z Dirty Sound Magnet zaprosili do występu Irlandczyków z Brain Donation.

Mayberian Sanskülotts – 19 września, 20:00, Apoteka  

Propozycja dla fanów indie i dream popu. Gościem węgierskiej formacji będzie działający w Krakowie Amerykanin Dustin Goldade.

Alex Hitchcock Quintet – 19 września, 21:00, Piec’ Art

Młoda jazzowa formacja została już doceniona na brytyjskich przeglądach i przez tamtejszą prasę. Będzie to pierwszy występ Londyńczyków poza ojczyzną.

Fallcie – 20 września, 18:00, Cemetery Pub

W środę do Krakowa zawita gwiazda rosyjskiego metalu. Wcześniej petersburski zespół występował pod nazwą Nu-Nation.

Escarnium/Hacavitz – 20 września, 20:00, Pod Ziemią

Co się stanie, gdy death/black metal spotyka meksykańskie i brazylijskie duchy? Odpowiedź na to pytanie w środę przy Miodowej.

The Crags – 21 września, 18:00, Cemetery Pub

Przyjemny, garażowy rock prosto z Genewy. Szwajcarski kwintet będzie promować nowy krążek, zatytułowany Overgrown.

Room 94 – 21 września, 19:00, Zaścianek            

Brytyjscy poprockowcy promują nową epkę – Fire. Ich gośćmi będą elektronicy z Hello Taylor oraz alternatywa  Set The Point.

Kirszenbaum – 21 września, 20:00, Zet Pe Te

Artysta zaprezentuje nowy materiał, stworzony wspólnie z Krzysztofem Zawistowskim. Koncert okraszony będzie projekcjami fragmentów filmów niemych.

Myrra Rós – 21 września, 20:00, Alchemia          

Islandzka artystka prezentuje indie folk zarówno w ojczystym języku, jak i po angielsku. Jej gościem będzie krakowski gitarzysta Kuba Duda.

White Elephant – 21 września, 20:00, Boss Garage          

Zapowiada się nastrojowy występ krakowskiego duetu. W repertuarze pojawią się piosenki z nadchodzącego krążka Pawła i Oliwii.

David Nannoni & Tomasz Białowolski – 21 września, 21:00, Chicago Jazz

Włoski gitarzysta łączy siły z krakowskim pianistą. Panowie poznali się podczas warsztatów legendarnego Barry’ego Harrisa.             

Farid Ben Miles – 21 września, 21:00, Piec’ Art

Francuski artysta zabierze słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata. Jedynym środkiem transportu będzie gitara akustyczna.

Grass Band Kraków – 21 września, 21:00, Piwnica Pod Baranami

Krakowski zespół uliczny zaprasza na zabawę przy dźwiękach bluesa, reggae, flamenco i rocka. Po koncercie przewidziane jest wspólne granie z całą grupą.

Myrczek & Tomaszewski – 21 września, 21:30, Harris Piano

Uznani na całym świecie muzycy jazzowi zjednoczyli się w wokalno-pianistycznym duecie. Panowie zaprezentują autorskie aranżacje klasyków gatunku, opierając się głównie na repertuarze z debiutanckiej płyty Love Revisited.

Soulstone Gathering Warmup Party 2017 – 22 września, 18:00, Zet Pe Te

Rozgrzewka przed tegoroczną edycją oryginalnego festiwalu. Przy Dolnych Młynów wystąpią Ukraińcy z SINOPTIK, a także Weedpecker, Spaceslug, O.D.R.A. czy Diuna. Kraków reprezentować będą PurpleHazeKrk oraz Inverted Mind.

Festiwal KultURO 2017 – 22 września, 19:00, Muzeum Inżynierii Miejskiej

Najlepiej dbać o zdrowie przy dobrej muzyce. W programie występy m.in.: Frei Warschau, EndoPower czy Prokoncepcji.

II urodziny Szumu – 22 września, 20:00, Szpitalna 1

Dwa parkiety i sześciu wykonawców. Miksować będą Phuong Dan, Chino Live (Radar), Rrrkrta (Brutaż), Charlie, Carl Luis (Cashmere Radio) i Arthur (Hard Wax).

CroDad&100Years/The Awarians – 22 września, 20:00, Alchemia

Christopher „CroDad” Gray kończy 50 lat, z czego przez ostatnie 15 udzielał się na podwawelskich scenach. Jubileusz uczci występem z obiema swoimi formacjami.

Deep Shadow – 22 września, 20:00, Pod Ziemią

Powstały w zeszłym roku w Brzeszczach zespół gra rock z funky domieszką. Stawiają przede wszystkim na własną twórczość, choć znajdzie się też parę coverów.

Khra Daliva – 22 września, 20:00, Kornet

Akustyczno-elektroniczny indie folk w solowym wykonaniu artysty. Usłyszmy m.in. utwory z drugiej epki wykonawcy, nagranej rejestratorem w telefonie komórkowym.

Ola Maurer – 22 września, 20:00, Piwnica Pod Baranami

Koncert z okazji urodzin artystki Piwnicy. Nie zabraknie utworów napisanych m.in. przez Grzegorza Turnaua, Leszka Długosza czy Zbigniewa Preisnera.

runforrest – 22 września, 20:00, Pracownia Pod Baranami

A może dla odmiany poezja śpiewana? Krakowski artysta ceniony jest za dojrzałość tekstów i kontrolę strun głosowych.

Akustyczni Band – 22 września, 21:00, Stary Port

Nazwa grupy mówi wszystko o klimacie piątkowego wieczoru przy Straszewskiego. Zespół ma w repertuarze zarówno autorskie, jak i cudze kompozycje.

Elint – 22 września, 21:00, Apoteka

Kolejna propozycja na piątkowy wieczór to połączenie metalowego ciężaru z szybką elektroniką. Ostatnimi czasy krakowski zespół nagrał swoją wersję Gothic na składankę w hołdzie Paradise Lost.

Hot Streak/Pavulon22 września, 21:00, Cemetery Pub

Jeśli na scenie spotykają się przedstawiciele psycho i erotic rocka, to wiedz, że coś będzie się działo. Tym bardziej, że obydwa zespoły są z Krakowa.

Workaholic – 22 września, 21:30, Harris Piano

Dla tych, którzy w piątek chcą się wyciszyć i zrelaksować przy dźwiękach rocka, jazzu i bluesa. Krakowscy weterani zagrają swoje najbardziej znane kawałki.

Starving Souls, Tiberius, Psycho Visions, Twinge – 23 września, 18:00, Cemetery Pub

Chełmski Twinge i bydgoski Tiberius pochwalą się świeżymi albumami. Wspomagać ich będą rzeszowianie z Psycho Visions i ukraińscy death metalowcy – Starving Souls.

Infected – 23 września, 20:00, Apoteka

W sobotę będziemy mieć gości z włoskiej Piacenzy. Thrash metalowcy zagrają autorskie utwory, w tym kilka z tegorocznej płyty Judgement Day.

Mr. Pollack – 23 września, 20:00, Boss Garage

Mieleccy weterani wracają do Krakowa. Jak zawsze trio wykona autorskie utwory, wzbogacając set o covery największych rockowych przebojów.

Waldemar Mieczkowski Band – 23 września, 20:00, Stary Port

Żeglarz i muzyk wykona kompozycje takich twórców, jak Leonard Cohen czy Janusz Sikorski. Towarzyszyć mu będą Alek Rzepczyński i Jacek Ronkiewicz.

Seu Juvenal, Monograss, Søndag, Line Of Dead – 24 września, 18:00, Cemetery Pub

Także w niedzielę nie zabraknie rockowego grania. Na scenie spotkają się zespoły z Brazylii, Włoch i Szwecji. Polskim akcentem będzie występ lokalnego Line Of Dead.

Vladimirska – 24 września, 18:00, NielubięPoniedziałków

Tym razem przede wszystkim dla dzieci – dorośli bez najmłodszych nie mają wstępu. Krakowska grupa zaprezentuje materiał z tegorocznego krążka pt. Paper Birds.

Claymore/ Deathroned – 24 września, 19:00, Jazz Rock Cafe

Bułgarscy symfoniczni deathmetalowcy mają za sobą występy u boku światowej czołówki gatunku. W niedzielę ich gościem będą młodzi Polacy z Deathroned.