Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Nervosa – 11 września, 18:00, Zet Pe Te

Już jutro Kraków powita thrash metalowe dziewczyny z Sao Paulo. Brazylijskie trio zagra koncert w ramach trasy promującej zeszłoroczny album pt. Agony. 

Bad Breeding/Melancolié – 11 września, 20:00, Warsztat

Brytyjska prasa nazywa ich najlepszym zespołem punkowym w Anglii. Na pewno usłyszymy kilka utworów z ich ostatniej płyty – Divide. Pod pseudonimem Melancolié ukrywa się Robert Skrzyński, silnie operujący ambientem.

Vehemence/Ostatni – 12 września, 20:00, Warsztat

Wtorkowy wieczór upłynie pod znakiem anarchizmu, feminizmu i DIY. Dla francuskich crustowców z Vehemence to drugi występ w Krakowie.

Pagan Metal Night – 15 września, 18:00, Cemetery Pub

Groove, thrash, death i wszystko, co pomiędzy, obok i częściowo. Kraków reprezentować będą Doomsday i Thief Of Time. Oprócz nich na scenie pojawią się łódzki Aether i podkarpacka Strzyga.
Koszau – 15 września, 19:30, NielubięPoniedziałków

Młodziutki kwartet zaprezentuje własne kompozycje, łączące w sobie elementy bluesa, reggae i psychodelii, w akustycznej aranżacji. Jesienią pszczynianie planują wydanie pierwszej epki.             

Act Out/Slave Away – 15 września, 20:00, Apoteka

Jedna z propozycji na piątek to rockowa zabawa na Meiselsa przy muzyce krakowskich zespołów. Obie grupy mają już za sobą pierwsze kroki w przemyśle nagraniowym, jednak debiutanckie długograjki dopiero przed nimi.

Brutalny Tur – 15 września, 20:00, Schizofrenia

Przymiotnik w nazwie wydarzenia mówi doprawdy wszystko o muzyce, jaką będzie można usłyszeć przy Topolowej. Ślązacy z Mantry promują epkę pt. Brutalizacja. Razem z nimi zagrają Sliver i krakowska Pasieka Obłędu.         

SheeBan – 15 września, 21:00, Stary Port

Przygotujcie koniczynki i zielone ubrania. Na Straszewskiego zacumuje statek niby spod Wawelu, ale grający prawdziwy, akustyczny celtycki folk.        

Tabernacle Records Showcase – 15 września, 22:00, Szpitalna 1

Założona w Glasgow wytwórnia muzyczna świętuje swoje siódme urodziny. Z tej okazji w klubie zjawią się tacy Dj-e, jak John Heckle, Leah Floyeurs, Andrew Ingram, John Marchant czy Chino.

Dolina Cieni/P.A.G.E. – 16 września, 19:00, Boss Garage

Melodic doom metal i acid metal jazz – zapowiada się ciekawy wieczór. Dolina Cieni będzie promować wydany w tym roku krążek, zatytułowany Horyzont Zdarzeń.

Beneath My Feet/ Wasteland Skills – 16 września, 20:00, Cemetery Pub

Kolejna headbangowa propozycja na piątek. Sceną na Grodzkiej zawładną przedstawiciele szwedzkiego metal- i hardcore’u.

Extinction Of Mankind – 16 września, 20:00, Apoteka

Trasa jest połączeniem sił słowackich legend EBM i industrialu – Kifoth i Terminal State. Ich gościem będzie brazylijski wykonawca dark electro – kFactor.

Gabriel Fleszar i Bratek – 16 września, 20:00, Pod Ziemią

Jeden z najsłynniejszych polskich wokalistów przełomu tysiącleci i uznany gitarzysta sesyjny łączą siły. Duet wykona akustycznie zarówno materiał autorski, jak i klasyki bluesa i rocka. Po koncercie przewidziane jest karaoke.

L.U.C – 16 września, 20:30, Franciszkańska 3

Występ w ramach Targów Dobroczynności. Artyście towarzyszyć będzie Grubson, Promoe, Marcelina i hiszpański raper Rapsusklei. Do tego jeszcze trzy orkiestry – Rebel Babel Commanders, Orkiestra Reprezentacyjna AGH oraz Nadzwyczajna Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Słupcy.         

Ula Lazar Band – 16 września, 21:30, Chicago Jazz

Krakowska śpiewaczka zaproponuje swoje wersje jazzowych standardów. Koncert połączony będzie z debiutem płyty Uli – I Wish You Love.      

III Urodziny Techno Rączki – 16 września, 22:00, BAL

Oprócz Anatomy Of Mashup o oprawę muzyczną dbać będą czołowe polskie DJ-ki – Anja Kraft (Electrified) i Charlie (Szum) oraz Mareena z berlińskiego Tresoru. Impreza odbędzie się wyjątkowo na dziedzińcu klubu.

Feeel The Volume – 16 września, 22:00, Coco    

Zabawę rozkręci doświadczony zakopiański DJ Orquell. Gościem specjalnym będzie mistrz remiksu i down tempa – KVMO.   

Kondensator Przepływu – 16 września, 22:00, Szpitalna 1

Tego wieczoru przy Szpitalnej zgromadzi się spory ładunek elektryczny. Oprócz duetu Janicki/Chmara wystąpi Sierra Cosworth (SZOK) i DJ Kubok (Veni Vidi Techno).