Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Buttering Trio – 5 września, 20:00, Alchemia

We wtorek na ulicę Estery zawita funkowe trio z Tel Awiwu. Grupa podzieli się ze słuchaczami brzmieniem saksofonu, syntezatorów i przede wszystkim pozytywnym przekazem.             

Henry Menrath – 5 września, 21:00, Piec’ Art

Jazz funk z dodatkiem elektroniki i latynoskiego charakteru. Argentyńsko-hiszpański kwintet wystąpi na Szewskiej także dzień później, o tej samej porze.

Intymnie – 6 września, 19:00, Piwnica Pod Baranami

Kolejna odsłona Festiwalu Twórczej Integracji. Scena należeć będzie do młodego pokolenia. Pojawią się na niej: Klaudia Borczyk, Edyta Górecka, Arkadiusz Obrzut, Katarzyna Rosołek, Jacek Wolny i Kuba Zaborski.

Melanie Charles Quartet – 7 września, 21:00, Piwnica Pod Baranami

Polsko-amerykański zespół zaprezentuje swoje aranżacje klasyków jazzu i soulu. Bardzo ciekawie zapowiadają się utwory z tradycji Haiti, skąd pochodzi liderka grupy.

Natty Thursday – 7 września, 21:00, Zet Pe Te

W czwartek przy Dolnych Młynów rozpoczyna się sezon klubowy. Za stołami DJ-skimi zobaczymy i usłyszymy Kpk Wiśniówkę, Dziubassa, NGE Selektę i gości.            

Paula & Tomek – 7 września, 21:00, Boss Garage

Krakowski duet wraca po wakacjach, by ponownie przedstawić swoje wersje znanych i lubianych piosenek. Po koncercie tradycyjne karaoke z Żołnierzem.

Southern Madness #3 – 7 września, 21:00, Szpitalna 1

To wydarzenie będzie konfrontacją brzmień z obszarów jungle i dancehallu. Za konsolami usiądą Małopolanie z Jah Vesta Soundsystem, United Soundz oraz Cezet.             

Warbell/Embrace The Darkness/Vanguard – 8 września, 18:30, Schizofrenia

W piątek przy Topolowej usłyszymy melodic death metal. Headbanging zapewnią Czesi z Embrace The Darkness i Vanguard oraz jeleniogórski Warbell.

IV Kołłątajowski Przegląd Sztuki – 8-9 września, 19:00, Zet Pe Te             

Dwa dni i trzy sceny – każdy znajdzie coś dla siebie. A na zachętę: Julia Marcell, Smoking Barrelz, Romantic Fellas, Hatti Vatti, Carsky… Łącznie ponad 20 wykonawców, a do tego wystawy, sztuki i wizualizacje.

TECHNO TECHYES #21 – 8 września, 22:00, Szpitalna 1

Ostatnia techno impreza tego lata. Gwoździem programu będą mroczne beaty Kaotika. Warszawskiego DJ-a wspierać będą: HiTrash, Bednarski, Martin Sharp oraz K-Roll.             

Aniołowie na suficie – 9 września, 18:00, Teatr im. Juliusza Słowackiego

Koncert upamiętniający Piotra Skrzyneckiego i Janinę Garycką, współzałożycieli Piwnicy Pod Baranami. Na deskach Teatru wystąpi ponad 30 artystów zespołu, m.in. Dorota Ślęzak, Mieczysław Święcicki czy Alosza Awdiejew.            

Samsara 11 – 9 września, 18:00, Cemetery Pub

W sobotni wieczór Cemetery Pub przeniesie się do epoki punku i thrashu. Podwawelskiemu zespołowi towarzyszyć będzie grupa Just Kidding.   

DYABEU/In Sanity/Wyjście Awaryjne – 9 września, 19:00, Boss Garage

Potrójna dawka rockowych riffów i porządnego pogo. In Sanity i Wyjście Awaryjne zaprezentują utwory z wydanych w tym roku epek, a DYABEU pochwali się debiutanckim albumem.      

ZAISTE – 9 września, 19:30, NielubięPoniedziałków

Co pewien czas dochodzi do zjednoczenia tej formacji, która daje jeden wspólny koncert. Tym razem przerwa trwała kilka lat, ale Jarek Z Polski i spółka są gotowi na akustyczne, klimatyczne granie.   

CHAOS Rytualz – 9 września, 20:00, Warsztat

Magiczne rytuały, których celem będzie zyskanie pomyślności na cały rok. Obrzędy uświetnią występy krakowskich goblin punkowców z TORPUR oraz Sierści (black metal/punk) i Szymona Kelera (classical noise), którzy pod koniec sierpnia wydali nowe albumy.

LIMBOSKI Solo Act – 9 września, 20:00, Cafe Szafe         

Choć na sobotę przewidziane jest lekkie słońce, to przy ulicy Felicjanek będzie szaro i pochmurno. Tym razem ponure, naturalistyczne ballady Limbo wykona bez udziału Cichockiego i Rutkowskiego.

SARAKINA – 9 września, 20:00, Strefa

Tupan, dudy i kaval – to tylko trzy instrumenty, które będzie można usłyszeć w sobotę przy Św. Tomasza. Polsko-czesko-bułgarska grupa promować będzie album Balkatron.      

Southern Discomfort #48 – 9 września, 20:00, Alchemia

Tym razem impreza stanie pod znakiem neofolku. Wystąpią Duńczycy z :Of The Wand And The Moon i Erik Gärdefors – lider szwedzkiego Grift, tym razem akustycznie. Na scenie pojawi się także By The Spirits z Dolnego Śląska, którzy pochwalą się materiałem z wydanego w czerwcu Amid Fir And Pine.

AIMO – 9 września, 21:00, ArtCafe Barakah

Działająca w Poznaniu artystka eksperymentuje z elektroniką i ambientem, na które nakłada swój rockowy wokal. Zagra m.in. utwory z tegorocznej epki RADIO.

Wide View – 9 września, 21:00, Chicago Jazz

Na Sławkowskiej jak zawsze uspokajająco i relaksacyjnie. Krakowski kwartet wraca po wakacyjnej przerwie z nowymi utworami i zmienionym brzmieniem.

Neurodydaktyka meets Candyflip – 9 września, 22:00, Szpitalna 1

Dla tych, którzy nie mogą wybrać pomiędzy rave a hardcorem.  Oba światy zderzą się w sobotnią noc, ale nie ucierpi na tym żaden z nich.

Liz Rosa – 10 września, 20:00, Strefa

W niedzielę mamy gościa z Brazylii. Muzyka artystki łączy w sobie elementy jazzu, bossa novy i samby. Liz promować będzie nie tylko swoje kompozycje, ale też utwory innych młodych wykonawców z ojczystej sceny.