Chcesz posłuchać muzyki na żywo, ale nie wiesz, gdzie znaleźć informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieście? Nie musisz dłużej szukać. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze wydarzenia z tego tygodnia.

Legend Of Kazimierz/Suzanna – 14 sierpnia, 16:00, Mały Rynek

Na Festiwalu Pierogów nie tylko można dobrze zjeść, ale też posłuchać muzyki. Zacznie się od klimatów bałkańsko-żydowskich, a to za sprawą grupy Legend Of Kazimierz. Muzykę etniczną usłyszymy także o 18, kiedy na scenie pojawi się Suzanna.

Od ujścia do źródła vol. 3 – 14 sierpnia, 20:00, Forum Przestrzenie

Kolejna edycja plenerowego grania nad Wisłą. Również i tym razem nie zabraknie brzmień z gatunku reggae, funk i elektro. Na scenie pojawią się Bert (Holiday 80), Harper i Vavamuffin.

Kixnare/Daniel Drumz/Kfjatek – 15 sierpnia, 14:00, Hotel Poleski

Dla tych, którzy lubią klimat wakacyjnych imprez pod gołym niebem. O dobry nastrój zadba trójka działających na krakowskim polu DJ-ów – Kixnare, Daniel Drumz i Kfjatek.

Kraków Street Band – 15 sierpnia, 18:00, Mały Rynek

Świetna okazja, by jeszcze raz najeść się specjalnością rodzimej kuchni. Ostatni dzień Festiwalu Pierogów uświetni koncert krakowskiego tworu jazzowo-bluesowego.

Dave Phillips – 16 sierpnia, 20:00, Warsztat

Koncert szwajcarskiego artysty składać się będzie z trzech części: audiowizualne przedstawienie skupione na koncepcji „humanimal”, elektroakustyczną improwizację oraz surowe nagrania terenowe z licznych podróży po świecie. Gościem specjalnym będzie reprezentant gatunku Harsh Noise Wall – Pudern.

Familia Perkalaba – 17 sierpnia, 20:00, Apoteka Pub

W czwartek do Krakowa zawitają ukraińscy mistrzowie pastiszu. W pakiecie z mieszanką punku i muzyki huculskiej będzie oryginalny przekaz sceniczny septetu.

Mastemey/Eye Of Void – 18 sierpnia, 19:00, Apoteka Pub

Ciężko, agresywnie i szybko. Do tańczenia pogo porwą dwa zespoły z naszego podwórka. Dla thrash metalowców z Mastemey będzie to sprawdzian sił przed wrześniową trasą po Polsce i Czechach.

Watching Tides – 18 sierpnia, 19:00, Warsztat

Berlińskie emo punk trio wraca do Krakowa. Przed występem Niemców na scenie pojawi się post hardcore’owa formacja z Sosnowca – By Accident.

The Missing Part/Cheap Tobacco – 18 sierpnia, 20:00, Dworek Białoprądnicki

Trzecia edycja FestGrania rozbrzmi dźwiękami lokalnego bluesa. Oprócz repertuaru Cheap Tobacco, Natalia Kwiatkowska i Robert Kapkowski zaprezentują także materiał z wydanej niedawno pod szyldem The Missing Part akustycznej płyty.

Sara Rynowska Band – 18 sierpnia, 21:30, Chicago Jazz

Dla wszystkich miłośników jazzu i soulu. Bocheńska wokalistka i towarzyszący jej instrumentaliści z krakowskich kapel wykonają klasyki gatunków w autorskich aranżacjach.

Nex/Antiflesh/Devilish Mill – 19 sierpnia, 22:00, Schizofrenia Cafe

W sobotę Kraków rozgrzeje solidna dawka najcięższego metalu. Szczeciński Nex będzie promował nowy album – The World Collapses. Death metalowcy zaprosili do występu także zaprzyjaźnione kapele black metalowe.

Wieczór Zespołów Jednoosobowych – 20 sierpnia, 19:00, NielubięPoniedziałków

Przegląd artystów samowystarczalnych. Na scenie pojawią się Łukasz Jakubowski (Chochla Literacka), Convulsia Darklove (dark wave), von Zachinsky (dark folk), Karolina Linowska (electro pop) i Mr. Wolf (indie folk).