Jak często zdarza się wam być w podróży, spać w hotelu i nie mieć planów na wieczór? Fajnie byłoby wtedy trafić w takim hotelu na koncert dobrego, lokalnego bandu, prawda? O tym samym pomyślała sieć hoteli ibis tworząc kampanię ibis music. Pomyślała i poparła te myśli międzynarodowym badaniem przeprowadzonym przez Ipsos na zlecenie marki ibis. 79% respondentów przyznało, że słuchanie muzyki ma kluczowe znaczenie w ich życiu. Aż 84% ankietowanych stwierdziło zaś, że muzyka to sposób budowania więzi emocjonalnych, jak również dzielenia się emocjami, a 58% wyraziło chęć słuchania muzyki w czasie podróży. Około 51% badanych oczekuje, że pierwszym wydarzeniem w nowym hotelu będzie właśnie występ muzyczny na żywo i, tu zaskoczenie, 40% respondentów spodziewa się, że będą to występy wschodzących gwiazd. Dlaczego o tym piszemy?

Ano dlatego, że kampania ibis music zahaczy również o Kraków. W jej ramach, już w najbliższy czwartek (30.05), w hotelu ibis Kraków Centrum (Syrokomli 2) zagrają zespoły Bluszcz oraz So Flow. Mamy na ten wyjątkowy koncert bilety, ale o tym za chwilę. Najpierw musicie się dowiedzieć, że nie jest to zwykły cykl koncertów w hotelach. Jest to również konkurs. W siedemnastu krajach odbędą się 44 koncerty (część już się odbyła), a ich finał odbędzie się 7 sierpnia, podczas odbywającego się w Budapeszcie festiwalu Sziget 2019. Dziewięciu wschodzących artystów zaprezentuje swoje umiejętności przed jury, złożonym z ekspertów, współpracujących na co dzień z partnerami kampanii. Zwycięzca będzie miał możliwość współpracować z Sony Music UK’s 4th Floor Creative Group, a także promować siebie lub swój zespół i korzystać z doświadczenia mentora podczas sesji studyjnych. Ciekawe jest również to, że zespoły zostały wybrane we współpracy ze Spotify,  a jednym z kryteriów był szum wokół zespołu widoczny w internetach. Najwyższy czas! Więcej informacji na temat kampanii znajdziecie na stronie internetowej, o tutaj.

Bilety! Kto chce uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu? Mamy dwie wejściówki. Wystarczy skomentować post na naszym fanpejdżu. Nie którykolwiek post, tylko ten z linkiem do tego artykułu. Nie musicie wierszem, ale możecie. Możecie napisać dlaczego chcecie pójść. A, piszcie co chcecie.