Tytuł wszystko wyjaśnia, więc nie będzie niespodzianki. Choć, być może dla niektórych będzie to jednak zaskoczenie. Pierwszym zespołem, który pojedzie reprezentować Kraków w Norymberdze bedzie zbuntowana orkiestra podwórkowa Hańba!
Przypomnijmy, koncert odbył się w czwartek w Alchemii. Zwycięzcy zagrali jako pierwsi. Po nich wystąpił Vladiwoodstock – nasi goście z Niemiec,IMG_8048.jpg a wieczór zamykał Sokół Orkestar, którzy zagrali w zastępstwie za Frittatę, którzy z kolei mieli zagrać w zastępstwie za Sublokatora. Mimo krótkiego czasu, jaki Sokół Orkestar mieli na poinformowanie swoich fanów o koncercie spisali się oni bardzo dobrze. Przegrali z Hańbą jedynie czterema głosami. Niemniej jednak, zagrali świetny koncert i im też należą się gratulacje.

Czy tym, którzy nie byli na koncercie trzeba przedstawiać zwycięzców? Myslę, że nie. Ci, którzy chociaż trochę interesują się muzyką kapela ta powinna być bardzo dobrze znana. 11020335_897793846909086_1159358105_nWystarczy wspomnieć, że w plebiscycie portalu folk24.pl zdobyli tytuły debiutu roku 2014 oraz wykonawcy roku 2014 wyprzedzając w tej kategorii Kapelę Ze Wsi Warszawa. Każdy, kto miał okazję widzieć Hańbę na żywo wie, że w wyjątkowy sposób łączą oni folkowo – punkową prostotę i energię muzyczną z bezkompromisowością tekstów. Czy takie połączenie spodoba się naszym sąsiadom zza Odry? Przekonamy się o tym już w marcu. Chociaż, to oni się przekonają.IMG_8037.jpg Większości z nas tam niestety nie będzie. A może jednak pojdziemy, zeby móc wybrać następną niemiecką kapelę, której będziemy mogli posłuchać u nas w kwietniu?:)

Hańbie oczywiście serdecznie gratulujemy i życzymy udanej wyprawy!

Więcej, dużo więcej zdjęć z koncertu można obejrzeć tutaj.