Cinemon to ważny z punktu widzenia krakowskiej sceny muzycznej zespół – nie tylko dlatego, że grają tu od nastu lat, nie tylko dlatego, że grają fantastycznie, ale również dlatego, że 2/3 zespołu to 2/3 zarządu fundacji KSM (łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu!). Wychodzi nam więc z tego sroga autopromocja ale, do cholery, jest Cinemon krakowskim zespołem, czy nie? Czy jest fantastyczny – to już zostawiamy do oceny Wam. My lubimy, ale możemy być niezbyt obiektywni. Do rzeczy jednak.

 

W ostatnich latach Cinemon zagrał ponad 200 koncertów, po to by pod koniec 2017 nagle zapaść się pod ziemię. Po niemal dwuletniej przerwie kontratakują z nowym singlem The Worst Band in the World z gościnnym udziałem free jazzowego saksofonisty Mikołaja Trzaski, autora muzyki m.in. do filmów Wojciecha Smarzowskiego. Utwór inspirowany jest książką dziennikarki muzycznej Małgorzaty Halber pt. Najgorszy człowiek na świecie – intymnym zapisem jej walki z alkoholizmem i depresją.

 

Singiel i zarazem teledysk The Worst Band in the World będzie miał premierę 27 czerwca 2019 o godzinie 21. Już teraz zachęcamy Was do śledzenia premierowego wydarzenia na Facebooku oraz do subskrybowania profili na Spotify oraz YouTube, gdzie w godzinie premiery zostanie opublikowana muzyka i wideo.

POSŁUCHAJ NA SERWISACH STREAMINGOWYCH: https://ffm.to/cinemon-the-worst-band-in-the-world