Wraz z nadejściem grudnia, większość ludzi ogarnia szał zakupów. Pracownicy korporacji ukradkiem przegrzebują promocje online, a w stacjonarnych sklepach, wabieni pozornymi promocjami, zapominalscy ustawiają się w kolejkach, żeby złapać jeszcze coś fajnego dla swoich bliskich. Już za kilka dni mikołajki, nie można więc zawieść rodziny i znajomych. A gdyby tak odpuścić drogie i, często bezsensowne, prezenty – i zrobić coś dobrego? Na przykład pójść na koncert?

Zapytacie pewnie, co ma koncert do mikołajek i do czynienia dobra. Otóż, zwykły koncert pewnie niewiele, ale wśród piątkowych wydarzeń w Krakowie jest jedna impreza, która samą nazwą odpowiada na to pytanie: Agressivne Mikołajki. Tegoroczna, trzecia już edycja tej charytatywnej imprezy, odbędzie się w Klubie Fabryka. Zagrają na niej znane wam doskonale zespoły: Agressiva 69, SoundQ, Chupacabras, Inkwizycja, Clodie oraz gość niespodzianka – dawno niewidziany na scenach zespół Dysonans, w którym w roli wokalistki będziemy mieli okazję zobaczyć Olę Grocholę, współpomysłodawczynię Agressivnych Mikołajek.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Twórców Multimedialnych Łowcy Kultury i jest to ich pomysł na alternatywę do stania w kolejce za kolejnymi dziwnymi prezentami. Cała impreza ma za zadanie wspomóc Dom Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Jest to wielofunkcyjna, socjalizacyjna placówka opiekuńczo-wychowawcza sprawująca całodobową opiekę nad dziećmi od chwili urodzenia do szóstego roku życia, w tym nad dziećmi upośledzonymi do lat 3 oraz nieletnimi matkami uczącymi się.

Odpuśćcie sobie kolejki i klikanie. Zamiast tego zabierzcie bliską osobę na koncert świetnych kapel w bardzo dobrym miejscu! Wy będziecie się dobrze bawić – a, przy okazji,  możecie spełnić dobry uczynek.