Zespół pochodzi ze Strumienia na Śląsku Cieszyńskim, a ich obecność na naszej stronie nie jest przypadkiem. Ich menedżer – Mariusz Chromik, pomagał nam w przeszłości przy organizacji konferencji, a teraz jest uczetsnikiem programu Tak Brzmi miasto Inkubator. Zespół wydał debiutancką płytę zatytułowaną Betonu nie spalą i już chyba na stałe został partnerem koncertowym (bo support to już chyba trochę mało) Nocnego Kochanka. Mariuszowi zadaliśmy trzy krótkie pytania.

Dlaczego bierzecie udział w Inkubatorze i co chcecie wynieść z warsztatów i wykładów?

Jestem menadżerem 8 lat w Tybecie od końca 2015 roku. Wcześniej zajmowałem się punkrockowym zespołem Fenix-56, a także organizowałem w rodzinnym Cieszynie konkurs muzyczny Pojedynek Rocka. Miałem już pewne podstawy związane z organizacją koncertów i pracą z zespołami, jednak jestem osobą, która chce wykonywać swoje zadania jak najlepiej, dlatego w październiku 2015 roku po raz pierwszy wziąłem udział w festiwalu i konferencji Tak Brzmi Miasto. Zainteresowały mnie wtedy opisy wykładów, panelów dyskusyjnych, a także lista delegatów. To tam dowiedziałem się, jak przygotować press packi, pisać odpowiednio maile do organizatorów i mediów, od czego rozpocząć booking koncertów, czy też jak ważne są aspekty prawne m.in. przy podjęciu współpracy z wytwórnią. W następnych latach byłem już koordynatorem koncertów festiwalu i moje ścieżki bardzo często wiązały się z Krakowską Sceną Muzyczną. Bardzo wiele jej zawdzięczam.

8 lat w Tybecie to wymagający zespół, który jest świadom swoich możliwości. Ambicje muzyków sięgają bardzo daleko, dlatego ja również nie mogę stać w miejscu. W tym roku wydaliśmy debiutancki album Betonu nie spalą, który mam nadzieję, otworzy przed nami nowe ścieżki. Inkubator to idealne miejsce, aby stać się jeszcze lepszym menadżerem muzycznym, dowiedzieć się wielu nowych rzeczy z zakresu prawa, finansów, zarządzania czy promocji, dlatego bez wahania zdecydowałem się złożyć swoją aplikację do projektu.

Jaki macie plany na najbliższe pięć lat?

Patrząc na to, że zespół w obecnym składzie funkcjonuje od 2012 roku, a dopiero teraz zadebiutował pełnym albumem, trudno zakładać co może się wydarzyć w przeciągu najbliższych pięciu lat. Obecnie na pewno chcemy jak najlepiej wypromować Betonu nie spalą. W dniu premiery rozpoczęliśmy serię 13 wspólnych koncertów z zespołem Nocny Kochanek. Dzięki tym występom mamy możliwość zaprezentowania swojej muzyki bardzo szerokiej publiczności. Praktycznie każdy koncert Kochanka jest wyprzedawany. Odwiedzając kolejne miasta, robimy wszystko, aby jak największa część publiki chciała, po powrocie do domu, słuchać również naszych utworów. Skupiamy się na budowaniu własnej grupy fanów, a co będzie później, to zobaczymy.

Największa tajemnica w zespole, której nigdy nie zdradziliście w wywiadzie?

Od jakiegoś czasu ciągle siedzi nam w głowach pomysł stworzenia czegoś nowego z pewną bardzo utalentowaną i już wielokrotnie nagradzaną polską wokalistką. To marzenie nie daje nam spać po nocach. Pani Moniko, pozdrawiamy i czekamy na telefon.