Krakowska Scena Muzyczna: 1. Kiedy/gdzie/jaki był Wasz pierwszy koncert?

SUBLOKATOR: Kronikarze nie są zgodni, ale przyjmuje się że pierwszy koncert pod nazwą Sublokator odbył się w klubie Burzliwy Poniedziałek, gdzieś u wylotu Grodzkiej na Rynek w październiku 1997 r. Czyli, jakby nie liczyć prawie 15 lat temu.

 

KSM: 2. Ile razy zmieniał się skład zespołu?

S: Na tyle dużo by można wyciągać wnioski statystyczne. Najbardziej zużywają się bębniarze. Obecny – Bitels – gra jednakowoż z nami już 5 lat i trzyma się dzielnie. Po drodze mieliśmy dwóch braci bliźniaków przedzielonych jeszcze jednym zawodnikiem. Dęciaki grają wahadłowo z dłuższym okresem wspólnym (podczas którego również grają wahadłowo). Zmiana na gitarze nastąpiła jedna. Rdzeń zespołu odpowiadający za słowa i dźwięki pozostaje bez zmian (odpukać).

 

KSM: 3. O czym opowiadają słowa waszych tekstów?

S: O tym o czym piszą inni poeci: o seksie i używkach. Te bardziej wysublimowane kolega Pawlik pakuje w tomiki, te bardziej plebejskie niekiedy wyposażone w – o zgrozo – rym śpiewamy.

 

KSM: 4. Kto w zespole najlepiej gotuje?

S: Ciężko stwierdzić ponieważ nie jesteśmy zespołem squotowym i nie spełniamy względem siebie obowiązków znanych z życia społeczno-rodzinnego. W trasie – restauracja, nie fast-food.

 

KSM: 5. Jakie są wasze ulubione kawałki z waszego repertuaru i dlaczego?

S: Śliskie pytanie. Zminimalizuję ryzyko odpowiadając, że te z najnowszej płyty, która jest w drodze. Bo wciąż świeże, jeszcze grane z nutką adrenaliny p.t. gdzie się kto na koncercie wyłoży.

 

KSM: 6. Sublokator to kto?

S: On. Chociaż nie, jednak Ona. Tak.

 

KSM: 7. Jest po koncercie. Jesteście sławni, bogaci i ogranicza was tylko wyobraźnia. Co zamawiacie na backstage?

S: Są rzeczy których nie da się zamówić. Np. Keith Richards z butelką burbona w ręce mówiący: nice gig, guys, whanna get some of this shit?

 

KSM: 8. Szklanka jest w połowie pełna czy w połowie pusta?

S: Jeśli zawiera tylko lód to pusta, jeśli treść to pełna.

 

KSM: 9. Czy wychodzicie razem na koncerty innych zespołów (jeśli tak, jakich) ?

S: W podgrupach. Tylko na koncerty wyjazdowe, żeby zminimalizować koszty benzyny po 6 PLN za litr.

 

KSM: 10. Pytanie, które chcielibyście, żeby wam zadano (i odpowiedź na nie)?

S: Patrz punkt 7. Odpowiedź: Sure, man!