Krakowska Scena Muzyczna: 1. Kto w zespole miał największy wpływ na to, że gracie to co gracie?

Straight Jack Cat: Wszyscy w zespole mają pełny wkład w to co gramy i jak gramy, tworzenie nowych kawałków często rozpoczyna się od jamu lub motywów wymyślonych na poczekaniu czy tez pomysłów zrodzonych w domu, nie ma jednej osoby, która dyktuje warunki. Nie jesteśmy określonym jeszcze gatunkowo zespołem, cały czas ewoluujemy i szukamy naszej niszy.

 

KSM: 2. W jakim mieście chcielibyście zagrać? 

SJC: Myślę ,że nie ma takiego miasta , w którym nie chcielibyśmy zagrać. Wiadomo Zach. Europa czy też Praga i Wiedeń, kiedyś marzyło mi się USA.

 

KSM: 3. Czy macie jakiś swój wewnętrzny zwyczaj, tradycję?

SJC: Nie mamy żadnego rytuału, (może oprócz papierosa w przerwie na próbie ale nie każdy z nas pali) czasami mam wrażenie, że nasze zachowania są dość odrealnione od powszechnie przyjętych i uważnych za normalne, co wystarcza aby się ze sobą nie nudzić i nie wymyślać żadnych tradycji

 

KSM: 4. Jak mógłby wyglądać wasz idealny dzień?

SJC: Podróż samolotem do New York tam koncert w Madison Square Garden, a potem jakiś after w hotelu gdzie mieszkali Led Zeppelin czy Hendrix.

 

KSM: 5. Jaki był pierwszy utwór zespołu? Czy jeszcze go gracie?

SJC: Nie pamiętam jaki był nasz pierwszy „take” ale na pewno już go nie gramy gdyż wiele zmieniło się po odejściu pierwszego wokalisty Krzyśka.

 

KSM: 6. Co najbardziej lubicie robić po koncercie?

SJC: Powiem tak, najbardziej nie lubimy nosić sprzętu i składać go gdyż to zajmuje wiele czasu i nikt nie może się odprężyć i zawsze się komuś spieszy, a co lubimy..? być zadowolonym z siebie.

 

KSM: 7. Czy któreś z was ma kota? (Ewentualnie inne zwierzę)

SJC: Tak każdy z nas w swoim domu rodzinnym ma kota.

 

KSM: 8. Szklanka jest w połowie pełna czy w połowie pusta?

SJC: Szklanka zawsze pełna… jesteśmy optymistami lecz często miewamy dzień zwątpienia dlatego iż borykamy się z różnymi problemami głownie finansowymi (jak każdy teraz).

 

KSM: 9. Gdzie szukacie inspiracji do kolejnych kawałków?

SJC: Inspiracje płyną głównie z muzyki której słuchamy, każdy z nas ciągnie trochę w innym kierunku lecz bardzo łatwo znajdujemy wspólny mianownik, to co lubimy co nas nakręca i powoduje ożywienie przechodzi przez nasze mózgi i palce i ląduje na próbie (cała lista inspiracji na fb)

 

KSM: 10. Pytanie które chcielibyście żeby wam postawiono?

SJC: Pytanie ,które chcemy od kogoś usłyszeć to: ” Czy chcecie podpisać z naszą wytwórnia umowę na wydanie płyty” – nasza odpowiedź – „Tak”

 

W imieniu Straight Jack Cat odpowiadał: Damian Szafran

W imieniu Krakowskiej Sceny Muzycznej pytała: Magdalena Łyko